Darželinukų viešnagė Vaikų literatūros skyriuje

2016 11 10

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje lapkričio 10 d. apsilankė lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ „Tulpės“ grupės auklėtiniai. Mažieji į biblioteką sugūžėjo ne šiaip sau, daugelis iš jų norėjo įsigyti savo pirmąjį skaitytojo pažymėjimą.

Susirinkusiems vaikučiams bibliotekos darbuotojos papasakojo apie pagrindines naudojimosi bibliotekos paslaugomis taisykles, pamokė kaip reikia elgtis su knygomis, kaip jas gerbti ir saugoti. Vaikams paskaityta pamokanti Ciara Flood knygelė „Įkyrūs triušiukai“. Mažiesiems didelį įspūdį paliko parodyta lietuviška papildytos realybės knyga „Afrikos gyvūnai“, kur vaikai telefono ekrane galėjo stebėti įvairiausius atgyjančius gyvūnėlius. Mažieji ir patys galėjo pavartyti knygeles, išbandyti garsines, muzikines, knygas su staigmenomis: atveriamais langeliais, lipdukais.

Kad vaikams būtų smagu ir laikas neprailgtų, bibliotekos darbuotojos mažiesiems užminė įvairiausias mįsles, į kurias vaikai entuziastingai atsakinėjo. Vaikai taip pat apžiūrėjo ir bibliotekoje eksponuojamą vaikų piešinių parodėlę, skirtą rašytojai R. Skučaitei.

Dauguma susirinkusių vaikų tapo bibliotekos skaitytojais, jiems buvo išduoti skaitytojų pažymėjimai. Tikimės, kad tai paskatins mažuosius dažniau lankytis bibliotekose ir skaityti knygeles.