Viktorina „Sukit sukit galveles“ „Šaltinėlio“ filiale

2016 11 04

Lapkričio 2 dienos popietę į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialą susirinko vaikai iš Všį „Motinos Teresės šeimų namų“ dienos centro „Aš ir draugai“ su auklėtojomis Raimonda ir Andra, bei jaunieji bibliotekos lankytojai. Vyko žaidimas-viktorina „Sukit sukit galveles“.

Kad viskas vyktų sąžiningai ir teisingai vaikai buvo burtų keliu suskirstyti į komandas po du. Jaukioje konferencijų salėje vaikai įsitaisė, kur kam patiko. Prasidėjo renginys. Šešios komandos (Balta, Juoda, Žalia, Mėlyna, Geltona, Raudona) aktyviai tarėsi tarpusavyje, atsakinėjo į klausimus, narpliojo šaradas, minė mįsles, ieškojo sąsajų. Lyderiai keitėsi ne kartą. Vieniems klausimams reikėjo užuominų, kitiems kitokios pagalbos, tačiau visi viktorinos klausimai buvo išlukštenti. Daugiausiai apmąstymų ir diskusijų sukėlė užduotis, kur reikėjo įrašyti raides ir gauti sąmoningus žodžius. O profesijų paieška raidžių kratiniuose pasirodė visai nesunki. Nudžiugino, jog vaikai puikiai žino sinonimų ir antonimų sąvokas, moka rasti juos praktiškai. Šaradų sprendimas sukėlė daug juoko ir jos buvo įveiktos išmanių bibliotekos lankytojų.

Šis renginys buvo paremtas Ramutės Skučaitės taip mėgstamomis eiliuotomis užduotėlėmis. Įsitikinome, jog jaunieji bibliotekos bičiuliai puikiai žino ne tik rašytojos Ramutės Skučaitės vardą, yra susipažinę su jos kūryba, bet ir puikiai sprendžia jos sukurtas eiliuotas užduotis, mįsles, šaradas, užduotis. Vaikai viso renginio metu aktyviai galvojo, draugiškai tarėsi, užrašinėjo atsakymus į klausimus, kur reikėjo ir įrašyti raides, ir atpainioti, sugalvoti žodžius, atsakyti į kitus nelengvus klausimus. Galiausiai visos užduotys buvo išspręstos, visi klausimai atsakyti.

Viktorinos laikas prabėgo labai greitai. Komandos surinko tikrai daug taškų, įrodė, jog yra sumanūs ir skaitantys vaikai. Žinoma, visi labai stengėsi, tad laimėjo DRAUGYSTĖ. Nė vienas dalyvis neišėjo iš bibliotekos be apdovanojimo. Visi gavo po mielą smulkmeną, prisiminimą apie šaunų dalyvavimą viktorinoje. Jaunieji skaitytojai iš bibliotekos išėjo ne tik puikios nuotaikos (nepaisant prasto oro už lango), bet ir praturtinę savo žinių kraitį.

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka kviečia vaikus ir suaugusiuosius turiningai ir linksmai leisti laiką bibliotekoje. Ateikite į biblioteką ne tik paskaityti knygų ar žurnalų, pasinaudoti nemokamu internetu, bet ir apsilankyti puikiuose renginiuose, kuriuose galima sužinoti daug naujo!

Parengė savanorė Agnė Jusiūtė