„Keliaujančios analoginės fotografijos dirbtuvės“ „Šaltinėlio“ filiale

2016 10 28

Spalio 26 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale vyko projekto „Tylos kalba: integruota kūrybinė edukacija klausos negalią turintiems“ edukacinis užsiėmimas „Keliaujančios analoginės fotografijos dirbtuvės“. Edukatorius Gintas Kavoliūnas, pristatydamas močiutės ir anūkės fotoalbumus, vaizdžiai pademonstravo ištobulėjusios skaitmeninės fotografijos ir jau istorija tapusios analoginės fotografijos skirtumus.

Iliustruojant analoginės fotografijos raidą, bibliotekoje pristatyta senųjų šeimos nuotraukų kolekcija. Prieš 177 metus atsiradus fotografijai, šis procesas buvo itin brangus, o nuotraukos buvo laikomos šeimos vertybe. Projekto dalyviai susipažino su vizitinių kortelių pirmtaku – „Carte de visite“ nuotraukomis, šeimos fotosesijai naudotomis „Cabinet portrait“ nuotraukomis, fotografijomis su pasportais - įspaudais bei kontūrais, vienos nuotraukos albumais, senaisiais šeimų albumais, bibliotekoje turimais fotoalbumais.

Edukacijos metu biblioteka virto tikra praeito amžiaus fotostudija. G. Kavoliūnas, paaiškinęs inversinį pozityvinį analoginio fotografavimo metodą bei pristatęs senovinį dumplinį fotoaparatą, pakvietė renginio dalyvius tapti XX a. pradžios personažais ir įsiamžinti senąja fotografine technologija „penkiaminute“. Unikalios ir nepakartojamos senojo šeimos albumo nuotraukos čia pat bibliotekoje įsikūrusioje laboratorijoje buvo išryškintos ir padovanotos projekto dalyviams.

Ši edukacija leido prisiliesti prie analoginės fotografijos ištakų, susipažinti su istoriniu fotografavimo technikos paveldu, atrasti senąją šeimos portretų fotografavimosi tradiciją.

zoomed kurtieji logo gkulturos ministerij