Vaiduoklių šventė „Spindulio“ bibliotekoje

2016 10 27

Paskutinę spalio mėnesio dieną visame pasaulyje minima šiurpiausia metų šventė – Helovinas. Spalio 26 dieną į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filialą švęsti Helovino rinkosi mažieji bibliotekos skaitytojai.

Pirmiausia, buvo patikrintos vaikų žinios apie baisiausias būtybes – viktorinoje „Pasaulio pabaisos ir siaubai“ tikra žinovė pasirodė skaitytoja Enrika. Po viktorinos buvo patikrinta mažųjų drąsa – vaikai buvo kviečiami į „Siaubų kambarėlį“, kur vieni iš netikėtumo prarado amą, kiti išbėgo šaukdami, dar kiti demonstravo savo drąsą, viena iš jų – drąsiausioji Aušrinė.

Po drąsos išbandymų visi įsikūrė šiurpiajame Helovino kambaryje, kuriame skraidė vaiduokliai ir kitos baisiosios būtybės, degė Helovino ugnys, o visus paskaityti kvietė gausybė šiurpiausias istorijas pasakojančių knygų. Nieko nelaukę vaikai suskubo skaityti „Siaubo pasakų“, o paskui ir patys bendromis jėgomis sukūrė baisiai linksmą (o gal linksmai baisią) pasaką. Nepamiršome ir „vaiduokliškų“ žaidimų: „Tarp mūsų – mirtis“ ir „Baisieji vaiduokliai“, kurie mažiesiems šventės dalyviams „siaubingai“ patiko.

Pasivaišinus „heloviniškomis“ vaišėmis, vaikai buvo apdovanoti saldžiaisiais-baisiaisiais vaiduokliais ir visi pasiėmę po siaubų knygą išskubėjo toliau skaityti šiurpingų istorijų.