Dalyvauta konferencijoje „Bibliotekos - įtraukiai visuomenei“

2016 10 27

Spalio 24-25 dienomis Vilniuje vyko tarptautinė Lietuvos aklųjų bibliotekos organizuota konferencija „Bibliotekos – įtraukiai visuomenei“. Konferencijoje dalyvavo ir pranešimą „Darbas su neįgaliais – išmoktos pamokos Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje“ skaitė Lieporių filialo vedėja Regina Vertelienė.

Pranešime apžvelgtas darbas su neprigirdinčiais ir kurčiaisiais („Šaltinėlio“ filialas), bendradarbiavimas su Parkinsono draugija, sutrikusio intelekto Žmonių globos bendrija „Šiaulių Viltis“, dienos centrais ir specialiomis mokyklomis, prisimintos socialinės akcijos, seminarai ir projektai.

Konferencijoje pranešimus taip pat skaitė pranešėjai iš Belgijos, Didžiosios Britanijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos, Vokietijos, Olandijos, Norvegijos, Estijos. Konferencijos atidarymo metu dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis, Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacijos pirmininkė Emilija Banionytė ir Latvijos bibliotekininkų asociacijos prezidentė Kristīne Pabērza. Konferencijoje nagrinėtos tokios temos kaip regos negalia, disleksija, socialinių raidos sutrikimų turinčių žmonių skaitymo ypatumai, svarstyti būdai ir priemonės, kaip įtraukti šiuos žmones į bibliotekų veiklas, kaip skatinti juos skaityti ar kitaip naudotis bibliotekų paslaugomis.
Antra konferencijos diena buvo skirta Marakešo sutarčiai, kuri pasirašyta 2016 metų rugsėjo30 dieną. Įsigaliojus šiai sutarčiai Europoje ir Lietuvoje, prasiplės galimybės teikti daugiau paslaugų regos ir kitokią negalią turintiems asmenims. Svarstyti ir autorių teisių klausimai Marakešo sutarties fone.

Po paskaitų lankytasi Lietuvos aklųjų bibliotekoje, dalyvauta edukaciniuose užsiėmimuose, skirtuose geriau pažinti neregio pasaulį, susipažinta su garsinių knygų įrašymo studija.

Smagu, kai apibendrinant konferencijos darbą, paminėta ir Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, atkreiptas dėmesys į nuoširdų darbą su negalią turinčiais žmonėmis. Tai mūsų visų indėlis.

Informaciją paruošė Regina Vertelienė

LOGO