Inscenizacijos popietėje atgijo daiktai

2016 10 21

Spalio 20 d. VšĮ „Živilės studija" prailgintos dienos grupės lankytojai –„Juventos" ir Jovaro progimnazijų mokiniai dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale vykusioje garsinio skaitymo ir inscenizacijos popietėje „Tegu daiktai vaidina". Šioje popietėje buvo skaityta M. Karaliaus knygą „Išdidžios pirštinės".

Pradžioje pasiruošta pasakos skaitymui ir jos inscenizavimui - pasirinkti įvairius daiktus iš aplinkos, kurie buvo minimi knygoje. Keletas vaikų gavo daiktus – „aktorius", kuriems nupieštos ir priklijuotos popierinės akys, norint, kad daiktai įgautų „žmogiškesnį" pavidalą.

Vaikams skaita pasaka, o jie knygoje minimoje „siūlų ir sagų kalvoje", kurią atstojo ant stalo padėti įvairiaspalviai siūlai, kiekvienas su savu daiktu inscenizavo knygoje vykstantį veiksmą.

Popietės pabaigoje aptarta skaityta ir vaidinta pasaka: ar ir žmonių kaip ir pirštinių pasaulyje yra tokių, kurie jaučiasi geresni už kitus? Ką daryti, kad žmonės kaip tos pirštinės paduotų vieni kitiems ranką ir susidraugautų?

Pasibaigus užsiėmimui, nuspręsta, kad būtų įdomu inscenizuoti ir kitas pasakas.

Informaciją paruošė „Šaltinėlio" fil. vyresn. bibliotekininkė Ligita Laurinskytė