Integruotoje pamokoje - dailė, matematika ir knygos istorija

2016 10 21

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale vyko neįprasta integruota dailės, matematikos ir istorijos pamoka. Dvi valandas trukusi pamoka  5 b klasės mokiniams iš „Rasos“ progimnazijos neprailgo. Jie ne tik klausėsi istorijų apie knygą, bet dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse.

Filialo vedėjai Reginai Vertelienei papasakojus knygos kelią nuo akmeninių, molinių, pergamentinių, papirusinių iki tradicinių popierinių ir šiuolaikinių skaitmeninių, vaikai ėmėsi darbo - kurė savo knygą. Matematikos mokytojos Dianos Šidlauskės ir technologijų-dailės mokytojos Ingridos Špūraitės-Grinkienės iniciatyva mokiniai įrodė, kad knygą galima sukurti iš vieno A4 formato lapo. Gerai apskaičiavę, kruopščiai sulankstę, vaikai puošė knygelių viršelius, pildė antraštinius lapus, įrašydami autorių (savo vardą ir pavardę), sugalvojo knygelių pavadinimus, nepamiršo įrašyti leidimo metus. Dėstydami turinį, prisiminė knygų istoriją. Visa tai virto maža miela parodėle „Mano knygelė“.

Apibendrinat susitikimą, kalbėta apie bibliotekas Šiauliuose, arčiau susipažinta su bibliotekininko profesija.