„Šaltinėlio“ bibliotekoje vyko popietė Ramunės Skučaitės kūrybai

2016 10 21

Spalio 20 dieną į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialą susirinko vaikai net iš dviejų Šiaulių miesto mokyklų. Sumanius ir draugiškus pradinukus iš Gegužių ir Medelyno progimnazijų atlydėjo mokytojos Gražina Plekavičienė ir Regina Bartkevičienė. Mokiniai atvyko apžiūrėti savo piešinių, skirtų Ramutės Skučaitės gimtadieniui paminėti, parodos ir sudalyvauti nuotaikingoje viktorinoje.

Dar prieš vidurdienį žingeidūs mokiniai jau būriavosi pirmajame bibliotekos aukšte, kur bibliotekos darbuotoja Ligita trumpai supažindino mažuosius skaitytojus su Ramutės Skučaitės biografija ir kūryba. Vėliau pristatyta ir šių progimnazijų antrokų piešinių paroda. Vaikai linksmai aptarinėjo savo ir draugų piešinius, fotografavosi prie darbų. Darbeliai buvo itin originalūs – nuo pieštų pieštukais iki reljefinių.

Antroji renginio dalis – linksmoji viktorina „Ką žinome apie rašytojos Ramutės Skučaitės biografiją ir kūrybą“. Ji prasidėjo nuo susiskirstymo komandomis. Kad viskas būtų sąžininga ir teisinga, vaikai traukė spalvas ir pagal jas susiskirstė į penkias komandas (Raudonųjų, Geltonųjų, Mėlynųjų, Žaliųjų ir Baltųjų). Susigrupavę ėmė atsakinėti į įvairiausius klausimus apie Ramutės Skučaitės biografiją ir kūrybą. Nors tokių klausimų nebuvo daug, vaikai įrodė, jog puikiai žino, kas yra Ramutė Skučaitė, ką ji parašiusi. Šios rašytojos išskirtinumas – eiliuoti galvosūkiai vaikams. Tad didžioji dalis viktorinos klausimų buvo surinkta būtent iš šios kūrėjos (galvosūkių) knygų. Vaikai galvojo, draugiškai tarėsi, užrašinėjo atsakymus į klausimus, kur reikėjo ir įrašyti raides, ir atpainioti, sugalvoti žodžius, atsakyti į kitus nelengvus klausimus. Vaikai pateikė daugybę sinonimų, antonimų nurodytiems žodžiams, sprendė suktas Ramutės Skučaitės šaradas.

Viktorinos laikas prabėgo labai greitai. Komandos surinko tikrai daug taškų, įrodė, jog yra sumanūs ir skaitantys vaikai. Žinoma, visi labai stengėsi, todėl laimėjo DRAUGYSTĖ. Tad nė vienas dalyvis neišėjo iš bibliotekos be apdovanojimo.

Gegužių ir Medelyno progimnazijų mokiniams viktorina labai patiko ir jie žadėjo su mokytojomis grįžti ir dar kartą, juk raštojos Ramutės Skučaitės knygose liko dar daug neišspręstų užduočių... Jaunieji skaitytojai iš bibliotekos išėjo ne tik geros nuotaikos, bet ir praturtinę savo žinių kraitį.

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka (jos filialai) kviečia vaikus ir suaugusiuosius turiningai ir linksmai leisti laiką bibliotekoje. Vaikai, juk artėja rudens atostogos!

Parengė savanorė Agnė Jusiūtė