„Varsos“ bibliotekoje lankytojus žavėjo paroda „GastroRomantika“

2016 10 17

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Varsos“ filiale rugsėjo mėnesį buvo eksponuojama paroda „GastroRomantika“. Tai kulinariniai  terminai  literatūrinių kūrinių pavadinimuose.

Ar susimąstėme, kad jie gali būti gana saviti. Metaforiški, paradoksalūs. „GastroRomantika“ sudomina antrašte bei žadina „alkį“ skaitymui.

Pavyzdžiui, „Duonos valgytojams“ galėtume pasiūlyti „Netikrą zuikį“ ar net „Cukruotą žuvį“. O štai „Antradienio kavinė“, rodos, turi ir savo meniu: „Vilniaus plovas“, „Riešutų duona“, „Medaus skonis“. Be to, galite pasidomėti „Pasauliu kavos puodelyje“ ar „Pienių vynu“. Siūlomas ir išminties kupinas „Puodelis kefyro ant palangės...“.

Na, ir pateikiame užduotėlę skaitytojui - belieka prisiminti knygų autorius ir išties „skaniai“ jas skaityti.