„Spindulio“ bibliotekoje paminėtas Šiaulių miesto jubiliejus

2016 09 23

Šiaulių miestui šie metai ypatingi – rugsėjo  22 dieną miestas švenčia savo 780-ąjį jubiliejų. Ta proga rugsėjo 21 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale vyko renginys, kuriame dalyvavo Šiaulių l/d „Coliukė“ ugdytiniai „Bildukai“, lydimi Astos Želionienės, ir Medelyno progimnazijos mokiniai su bibliotekos vedėja Janina Vadeikiene.

Mažieji svečiai dalinosi savo žiniomis apie Šiaulius, džiaugėsi galintys originaliai pasveikinti gimtąjį miestą su gimtadieniu. Vaikai drauge su bibliotekininkėmis prie bibliotekos augantį medelį papuošė iš spalvingų popierinių gėlių žiedų padarytu užrašu„ŠIAULIAI“. Medelyno progimnazijos mokiniai bibliotekos pievelę padabino savo pagamintomis gėlytėmis, iš kurių sudėliojo Šiaulių miestui reikšmingą skaičių – 780.

Vėliau mokiniai buvo pakviesti į biblioteką, kur kiekvienas  turėjo galimybę pasveikinti gimtąjį miestą su gimtadieniu – ant „saulyčių“ visi rašė šilčiausius sveikinimus ir linkėjimus Šiauliams. Biblioteką papuošė gausybė saulyčių su linkėjimais: „daug saulės spindulių“, „dar daug gyvenimo metų“, „išlikti tokiam gražiam ir saulėtam“,  „ir toliau likti garsiais“ ir t. t.

Susipažinę, prisiminę Šiaulių miestoistoriją, vaikai dalyvavo viktorinoje „Ką aš žinau apie Šiaulius?“. Dvi komandos – „Saulytės“ ir „Šiauliečiai“ – varžėsi, kas geriau pažįsta Šiaulių miestą, jo istoriją, žymias vietas ir žmones. Po įnirtingos, bet draugiškos kovos laimėtojais tapo „Saulyčių“ komanda. Smagu, kad vaikai domisi savo gimtojo miesto istorija, žino daug įdomių faktų apie Šiaulius.

Renginio dalyviai taip pat buvo supažindinti su nauju žaidimu „Interaktyvus Šiaulių žemėlapis: pažink Šiaulius per virtualią viktoriną-labirintą“, kurį sukūrė Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, vykdydama Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą, skirtą Šiaulių miesto 780 jubiliejui.Vaikus sudomino šis inovatyvus žaidimas, kiekvienas panoro išbandyti savo žinias apie Šiaulių istoriją, žymias vietas.

Šiaulių miesto gimtadienis kiekvienam atnešė daug gražių, šiltų, smagių emocijų...  Sveikiname Šiaulius su solidžiu jubiliejumi ir džiaugiamės esantys šio šaunaus miesto dalis!