Vasara praleista su knyga

2016 09 13

Visą vasarą nuo birželio 1 d. bibliotekos mažieji skaitytojai buvo kviečiami dalyvauti renginiuose, skirtuose „Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų organizuojami skaitymai ir kultūros renginiai, skirti Bibliotekų metams paminėti. Bibliotekų metus globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Biblioteka – šauniausia vasaros laisvalaikio vieta

Vasaros metu Lietuvos viešosios bibliotekos aktyviai kvietė laiką leisti su knyga ir dalyvauti įvairiuose konkursuose, popietėse, iššūkiuose ir renginiuose. Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje birželio-rugpjūčio mėnesiais vyko per 50 įvairių renginių, skirtų akcijai „Vasara su knyga“. Kiekvieną vasaros mėnesį vyko pasakų popietės „Pasakų kraitelė“, piešimo popietės „Mano mėgstamiausias knygos herojus“, garsiniai skaitymai „Lietuvišką knygą atvertus“, vasaros kino dienos. Įvairių edukacinių užsiėmimų metu vaikai mokėsi gaminti pirštų lėles, aitvarus, papuošalus bei knygų skirtukus.

Skaitymo iššūkis – ir grupėse, ir individualiai

Kartu su „Vasara su knyga“ renginiais vykęs „Skaitymo iššūkis“ į biblioteką pritraukė gausų būrį knygų mylėtojų. Iššūkio užduotys buvo įdomios ne tik vaikams, bet ir bibliotekininkams, tad kai kurios užduotys buvo atliekamos garsinių skaitymų metu, pavyzdžiui, perskaityta knyga, kurios pavadinime yra paminėtas gyvūnas (V. Landsbergis „Arklio Dominyko kelionė į žvaigždes“), knyga mėlynu viršeliu (V. Nemunėlis „Meškiukas Rudnosiukas“). Skirtinguose Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos filialuose visas užduotis atliko nuo 3 iki 14 vaikų. Viso iššūkyje dalyvavo 6 bibliotekos padaliniai: Vaikų literatūros skyrius, „Aido“, Lieporių, Rėkyvos „Spindulio“ ir „Varsos“ filialai.

Aktyviausi skaitytojai apdovanoti

Greičiausiai „Skaitymo iššūkį“ įveikę bibliotekos skaitytojai apdovanoti vertingais prizais – „Vasara su knyga“ kuprinėlėmis ir skaitymo pagalvėlėmis. Tačiau visi iššūkyje dalyvavę vaikai liko nenuskriausti - buvo apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis, akcijos atributika.