Popietė-viktorina „Mano vasaros skaitymai“ „Šaltinėlio“ filiale

2016 08 24

Rugpjūčio 23 dienos popietę į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialą susirinko vaikai iš Všį „Motinos Teresės šeimų namų“ dienos centro „Aš ir draugai“ su auklėtojomis Raimonda ir Andra bei mažieji bibliotekos lankytojai. Vyko linksmoji popietė-viktorina „Mano vasaros skaitymai“.

Pirmiausia viktorinos dalyviams buvo išdalinti linksmieji klausimai iš pasakų su atsakymo variantais. Vaikai turėjo atsakyti į dvi dešimtis linksmų, nuotaikingų, kartais suktų klausimų. Jaunieji skaitytojai įnirtingai mastė ir gan greitai pateikė savo atsakymus. Vėliau, pakeitę rašiklius, tikrino draugų testus. Po šių pasitikrinimų vaikai išgirdo teisingus atsakymus. Kai kurie teisingi-klaidingi atsakymai sulaukė daug juoko.

Antroji užduotis – pasakų kryžiažodis. Vaikai gavo po kryžiažodį, kuriame reikėjo atsakyti į 15 įdomių klausimų iš pasakų ir vaikiškų knygų. Ne visos užduotys pasirodė lengvos. Daugeliui buvo sudėtinga atsakyti į klausimus apie Čipoliną ar Pagranduką. Vis dėlto, padedami auklėtojų, vaikai įveikė kryžiažodžius, surado teisingus atsakymus. Susipažinę su pasakų herojais vaikai žadėjo dagiau skaityti, kad kitą kartą viską atsakytų be pagalbos. Visi atėję vaikai gavo atminimo dovanėles.

Baigiantis popietei jaunieji skaitytojai gėrė arbatą su sausainiais ir kalbėjosi apie knygas ir mėgstamiausius knygų herojus. Dalinosi įspūdžiais apie vasaros skaitymus. Bibliotekos vedėja Rita Božienė skaitytojus dar kartą pakvietė dalyvauti bibliotekos renginiuose. Kadangi didžioji dalis vaikų bibliotekoje lankėsi pirmą kartą, visi mielai susipažino su Karlsonu, gyvenančiu ant bibliotekos stogo. Vaikus ypač sudomino jo atsiradimo istorija. Jaunieji skaitytojai biblioteką paliko pakilios nuotaikos, patyrę puikių įspūdžių.

Parengė savanorė Agnė Jusiūtė