Tigriškiausia diena Vaikų literatūros skyriuje

2016 08 24

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje tęsiasi mamyčių klubo „Skaitanti mama“ projektas „Didelis mažųjų skaitytojų pasaulis“. Rugpjūčio 23 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) rinkosi besilaukiančios mamytės ir mamytės su savo vaikučiais į teatralizuotą knygučių apie tigrus pristatymą „Laiškas Tigrui“.

Renginį vedė vyresn. bibliotekininkė G. Sutkutė-Sorakienė, kuri susirinkusiesiems pristatė Vaikų literatūros skyriuje turimas vaikiškas knygelės apie tigrus, išsamiai papasakojo kokios knygelės sudomintų įvairaus amžiaus vaikučius. Mažyliams ypatingai patiko I. Pikienės veiklos knygelė „Kartu su mažyliu. Afrikos gyvūnėliai“, vaikai noriai atkartojo knygutės personažo Tigriuko riaumojimą, drąsiai rodė akytes, nosytes, liežuvėlius. Po to visi įdėmiai klausėsi ištraukų iš britų aktoriaus ir režisieriaus D. Bisset knygelių „Pasakos kalbančiam tigrui“ ir „Tigras nori dar“. Vaikai sužinojo kur gyvena tigrai, ką jie mėgsta, kada yra švenčiama tarptautinė tigrų diena ir dar daug kitų įdomių faktų apie šį plėšrųjį žinduolį.

Po knygelių aptarimo visi žiūrėjo animacinį filmuką „Tigriukas arbatinuke“- anglų rašytojos Betty Jurdin pasakos motyvais. Mamytėms iš vaikystės žinomas filmukas sudomino ir mažuosius vaikučius. Vėliau susirinkusieji buvo pakviesti suvaidinti šią parodytą istoriją apie tigriuką bibliotekos darbuotojų pagamintomis popierinėmis pirštukų lėlytėmis. Kadangi vaidyba geriausias būdas sudominti vaikus, patraukti jų dėmesį, tai iš tiesų, šis vaidinimas įsuko visus į smagų užsiėmimą ir visi linksmai galėjo atskleisti savo vaidybinius gebėjimus. Pasiskirstę vaidmenimis visi bandė „išvilioti“ tigriuką iš gražaus ir gėlėto arbatinuko. Vaidinantys vaikai suprato, kad viskas pasiekiama tik gražiu elgesiu.

Kiek vėliau vaikučiai su mamytėmis, užsidėję tigriuko kaukes, žaidė smagius žaidimus ir rašė laišką Tigrui, kuriame vaikai pasakojo ką įdomaus nuveikė per šią vasarą: Evija šokinėjo ant batuto; Urtė valgė daug ledų; Smiltė dažnai maudėsi; Lėja suposi kiek širdelė geidė; Paulius lankėsi vandens parke.

Po renginio visi susirinkusieji smalsiai apžiūrinėjo bibliotekininkių paruoštą knygučių parodą apie tigrus. Manome, kad smagiai praleistas rytmetis bei įgytos žinios paskatins daugiau domėtis apie gyvūnus.

zoomed mamyciu klubo logotipaszoomed logo