„Spindulio“ bibliotekoje – pažintis su Tomu Sojeriu

2016 08 08

Tomas Sojeris - turbūt nėra nė vieno žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs šio vardo. Jau 140 metų šio berniuko nuotykiai džiugina vaikus visame pasaulyje. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale Marko Tveno knygai „Tomo Sojerio nuotykiai“ skiriamas ypatingas dėmesys. Rugpjūčio 4 dieną į biblioteką rinkosi vaikai, kuriems buvo pristatyta paroda apie Tomą Sojerį.

Po parodos pristatymo mažieji svečiai pakviesti žiūrėti šios knygos ekranizacijos – filmo „Tomo Sojerio ir Heklberio Fino nuotykiai“. Kai kurie vaikai šiuo metu kaip tik skaito šią M. Tveno knygą, todėl jiems buvo labai įdomu palyginti knygos ir filmo panašumus bei skirtumus.

Ekranizuotą istoriją apie Tomo Sojerio nuotykius mokiniai žiūrėjo su dideliu susidomėjimu ir teigė, kad tai puikus nuotykių filmas, tinkamas žiūrėti visai šeimai. Vieni vaikai džiaugėsi „susipažinę“ su šiuo šauniu berniuku M. Tveno knygose, kiti – pratęsę pažintį žiūrėdami filmą ir turėdami galimybę pamatyti, kaip „realiai“ atrodo Tomas Sojeris.

Rugpjūčio 2–31 d. „Spindulio“ bibliotekoje veikia literatūrinė paroda vaikams „Vienos knygos istorija. – Markas Tvenas „Tomo Sojerio nuotykiai“.