Susitikimas su savanoriais ir knygų skirtukų gamyba „Spindulio“ filiale

2016 06 30

Birželio 29 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale (Spindulio g. 5) netrūko linksmo šurmulio ir smagių užsiėmimų.

Dieną pradėjome išbandydami savo jėgas žaisdami šaškėmis – į šį žaidimą įsitraukė ir jaunieji bibliotekos lankytojai, ir bibliotekininkė su savanoriu Ivan Garcia Martin iš Ispanijos. Pasirodo, bibliotekos lankytojai yra ne tik aktyvūs skaitytojai, bet ir puikūs žaidėjai.

Popiet bibliotekoje apsilankė savanorė Ester Ceriani iš Italijos bei svečiai iš Ginkūnų bibliotekos, Aklųjų bibliotekos Šiaulių filialo. Abu savanoriai svečiams papasakojo apie savo šalis, jų kultūrą, maloniai atsakinėjo į dalyviams iškylančius klausimus. Po pažinties su kitomis kultūromis, svečiai buvo pakviesti pasimokyti ispanų ir italų kalbų pradmenų. Kiekvienas norėjo kuo daugiau sužinoti, buvo labai įdomu išmokti naujų žodžių ir tarpusavyje palyginti dvi skirtingas, o kartu ir panašias kalbas.

Kultūrinę, mokslinę popietę keitė edukacinė veikla. Savanoriai kartu su vaikais iš VšĮ „Motinos Teresės šeimų namų“ dienos centro piešė, spalvino, klijavo knygų skirtukus. Mažiesiems svečiams labai patiko ši veikla, jie džiaugėsi pagaminę daug spalvingų skirtukų, kuriais galės papuošti savo mėgstamas, skaitomas knygas. Pirmą kartą „Spindulio“ bibliotekoje apsilankę vaikai teigė smagiai praleidę popietę ir pažadėjo dar kartą čia sugrįžti.