Apie svarbiausias vertybes „Skaitančių mamų“ klube

2016 06 20

Birželio 16 d. Vaikų literatūros skyriuje, vykdant Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą „Didelis mažųjų skaitytojų pasaulis“, vyko susitikimas su medicinos psichologe Inga Drupiene. Susitikimo tema – „Vertybių medis motinystėje“.

Kiekvienoje šeimoje yra puoselėjamos tam tikros vertybės ir nuostatos, kurias tėvai nori perduoti savo vaikams. Visais laikais svarbiausiomis vertybėmis yra šeima ir meilė, tačiau vertėtų nepamiršti ir kitų svarbių vertybių, kurių turėtume išmokyti savo vaikus. Tai nuoširdumas ir empatija, atsakomybė, sąžiningumas, pareigingumas ir pagarba, meilė mokslui ir knygai, gailestingumas. Dažniausiai svarbiausiomis laikomos tos, kurių mus mokė mūsų tėvai. Todėl lektorė kalbėjo apie kartų bendravimą, patirties ir išminties perdavimą iš kartos į kartą, mamos ir tėvo vaidmenį šeimoje.

Teisingos vertybės nesusiformuoja savaime, tai yra kantrybės ir laiko reikalaujantis procesas. Susitikimo metu atkreiptas dėmesys į tai, jog vaikai mokosi ne girdėdami kalbas, o matydami pavyzdį. Todėl tai, ką vertina tėvai, vertins ir jų vaikai. Visuomenėje vykstantys pokyčiai, televizija, internetas, draugai ,net knygos daro didelę įtaką šeimai ir vertybių formavimuisi. Vertybės keičiasi vaikui augant ir vis labiau sąveikaujant su aplinka, todėl psichologė I. Drupienė patarė atvirai ir nuoširdžiai bendrauti, daugiau kalbėti apie jausmus.

Susitikimo pabaigoje lektorė atsakė į kilusius klausimus bei tėveliams palinkėjo kantrybės ir gražių santykių šeimose.

KT logozoomed mamyciu klubo logotipas

GALERIJA