Pažintis su savanoriu, pasakos skaitymas ir ispanų kalbos pamoka „Spindulio“ filiale

2016 06 20

Birželio 13 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filialas sulaukė svečio – filiale pradėjo dirbti savanoris Ivan Garcia Martin iš Ispanijos. „Spindulio“ filiale jis talkins tris dienas per savaitę: pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais.

Pirmąją dieną mažiesiems bibliotekos lankytojams savanoris papasakojo apie savo šalį, jos gyventojus, kultūrą, atsakinėjo į smalsiems vaikams iškylančius klausimus. Vaikai sužinojo daug naujos, įdomios informacijos apie svečią šalį, kiekvienas tyliai pasvajojo kada nors ją aplankyti...

Birželio 15 dieną bibliotekoje viešėjo jauniausieji skaitytojai iš Šiaulių l/d darželio „Coliukė“. „Bildukų“ grupės auklėtiniai kartu su auklėtoja Irma Tverijoniene buvo pakviesti pasiklausyti vaikų mėgstamos pasakos „Pelenė“ ne tik lietuvių, bet ir ispanų kalba. Nors mažieji ir nesuprato daugelio ispaniškų žodžių, bet, žvelgdami į pasakos iliustracijas, neslėpė susižavėjimo nauja, ausiai neįprasta kalba. Pasiklausę pasakos, darželinukai dėliojo virtualią dėlionę apie Pelenę. Pasirodo, Pelenė nebaigė savo darbo ir bibliotekoje paliko nesutvarkytų „šiukšlių“. Vaikai neraginami skubėjo jų ieškoti, mat „šiukšlės“ buvusios stebuklingos – kiekvienoje jų buvo paslėptas skanus siurprizas. Aktyviausi „tvarkytojai“ buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

Mažieji renginio dalyviai puikiai praleido laiką ir darželin iškeliavo plačiomis šypsenomis, pažadėdami greitu laiku ir vėl sugrįžti.

Tą pačią dieną popiet savanoris Ivan jaunuosius bibliotekos lankytojus mokė ispanų kalbos. Vaikai išmoko pagrindines pasisveikinimo, atsisveikinimo, mandagumo ir kitas kasdieniame gyvenime vartojamas frazes. Mažieji mokiniai teigė, kad mokytis buvo įdomu, naudinga, bet kartu ir pakankamai sunku. Lauksime kitų ispanų kalbos pamokų!

EU flag Erasmus vect POS