Vaikų literatūros skyriuje mokytasi kurti teatrą namuose

2016 06 09

Birželio 8 dienos rytmetį Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) rinkosi besilaukiančios mamytės ir mamytės su savo vaikučiais į edukacinį renginį „Kurkime teatrą namuose“, kurį vedė Šiaulių dramos teatro aktorė Monika Šaltytė.

Šiame amžiuje, kai vaikai turi labai daug kitų įvairių pramogų, išmokyti juos pamėgti knygas daug sunkiau nei anksčiau, todėl padėti vaikams pamilti jas šiandien yra labai didelis iššūkis ir uždavinys tėvams. Edukacinis renginys „Kurkime teatrą namuose“ ir buvo skirtas atkreipti dėmesį į skaitymo skatinimą kitais būdais, t. y. vaidinant pasakas, naudojant savo ir vaikų kūrybinius gebėjimus.

Užsiėmimo metu M. Šaltytė susirinkusioms mamytėms patarė, kaip sudominti ir paskatinti vaikus domėtis knygomis. Aktorė vaizdžiai parodė, kaip skaitant pasakas ir eilėraščius kuriamas teatras naudojant namuose ir net virtuvėje esančius daiktus: oranžinis šalikas gali būti lapė, ruda pirštinė – katinėlis, juk pasakų pasaulis yra vaizduotės vaisius. Įdomu tai, kad veikėjai gali būti daržovės ir vaisiai, kuriems, renginio metu, susirinkusieji piešė veidukus, klijavo plaukus. Mamytės sužinojo, kaip linksmai leisti laisvalaikį ugdant vaikų kūrybinius gebėjimus. Pasakų vaidinimas patiko mažiesiems, smagiausia jiems buvo vaidinti su daržo gėrybėmis, nes paskui jas galima ir suvalgyti.

Tikimės, kad renginio metu įgytos žinios padės kūrybiškai pažvelgti į kasdienybę ir paįvairins kasdienius šeimos ritualus. Džiugu, kad Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje mamyčių klubo „Skaitanti mama“ projektas „Didelis mažųjų skaitytojų pasaulis“ jau įsibėgėjo ir renginiuose dalyvauja vis daugiau mamyčių su savo atžalomis.

Užsiėmimas vyko vykdant Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuotą projektą „Didelis mažųjų skaitytojų pasaulis“.

zoomed mamyciu klubo logotipaszoomed logo