Eduard Uspenskij knygų „Dėdė Fiodoras, šuo ir katinas“ ir „Dėdės Fiodoro teta“ interpretacija komiksuose

2016 06 06

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale vyko edukaciniai užsiėmimai, skirti stovyklaujantiems Šiaulių „Salduvės“ progimnazijos vasaros poilsio stovykloje „Svajonių mokykla 7“ . Bibliotekos darbuotojai pristatė moksleivių vasaros skaitymams skirtas Eduard Uspenskij knygas „Dėdė Fiodoras, šuo ir katinas“ ir „Dėdės Fiodoro teta“.

Pradinukai, susipažinę su pagrindiniais knygos herojais: dėde Fiodoru, šunimi Šariku, katinu Matroskinu, mergaite Katia, pasiklausę skaitomų ištraukų, buvo pakviesti tapti knygos veikėjais ir sukurti savąją istoriją. Bibliotekos Komiksų centro edukatorius Tomas Januškevičius stovyklautojams pasiūlė sugalvotą istoriją suvaidinti, nufotografuoti ir naudojant „Comic life“ programą sukurti komiksą.

Rezultatams pasiekti reikėjo ne tik kūrybiškumo, vaizduotės pastangų, bet ir mokėjimo dirbti komandoje bei lietuvių kalbos rašybos įgūdžių. Edukacijas vainikavo filmuko „Trise iš Rūgpienių kaimo“ peržiūra bibliotekoje.

komiksams