Vaikų literatūros skyriaus kiemelyje skrajojo aitvarai

2016 06 02

Vaikų literatūros skyriuje renginys, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai, pradėtas poeto Justino Marcinkevičiaus eilutėmis: „Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia, nesvarstydami – kodėl ir kam./Jeigu šita žemė kam priklauso, tai pirmiausia, žinoma, vaikams.“ Į vaikams skirtą renginį „Sparnuota vaikystė“ susirinko būrys vaikų. S.Daukanto gimnazijos technologijų mokytojas- metodininkas D. Vaidžiulis susirinkusiesiems parodė vaizdinę medžiagą apie aitvarus, papasakojo aitvarų atsiradimo istoriją. Vaikai sužinojo kokių rūšių būna aitvarai ir kaip jie yra skirstomi. D. Vaidžiulis parodė kaip pasidaryti įvairių konstrukcijų aitvarus. 

Po įdomaus pasakojimo susirinkusieji buvo pakviesti pasigaminti paprastus, lengvai į dangų kylančius aitvarus. Skrajūnams gaminti buvo naudojama antrinė žaliava. Šis užsiėmimas puikiai tiko norintiems linksmo užsiėmimo ir greito rezultato. Vaikai su dideliu susidomėjimu klausė mokytojo patarimų. D. Vaidžiulis paaiškino, jog gaminant aitvarą svarbu, kad jis būtų simetriškas, kitaip jis nepakils arba nesilaikys ore, negražiai sklandys. Susirinkusieji stengėsi kuo tiksliau atlikti aitvaro gaminimo darbus.

Smagiausia renginio dalis buvo aitvarų leidimas. Visi džiaugėsi, jog vėjas buvo palankus ir aitvarai pakilo aukštai į dangų, ilgai išsilaikė ore. Tai buvo puiki proga pajusti vėjo laisvę. Paleisti į dangų aitvarai džiugino visus.

Tikimės, jog šis užsiėmimas moksleiviams buvo ne tik smagus, bet ir naudingas. Dabar vaikai skrajūnus galės pasigaminti patys su savo tėveliais ar draugais ir turiningai praleisti laiką.

GALERIJA