Paroda „Šiaulių tarpukario modernizmo architektūra. Inžinierius Vladas Bitė“ Skaitytojų aptarnavimo skyriuje

2016 05 31

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje eksponuojama iš Šiaulių „Aušros" muziejaus ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo rinkinių parengta kilnojamoji paroda „Šiaulių tarpukario modernizmo architektūra. Inžinierius Vladas Bitė“. Iki mūsų dienų išlikęs tarpukario modernizmo architektūros paveldas šiuolaikiniame Šiaulių miestovaizdyje išsiskiria savo estetine kokybe, kuria istorinio miesto įvaizdį, todėl yra itin reikšminga miesto kultūrinio identiteto dalis, kurią būtina aktualizuoti ir saugoti.

Šiaulių „Aušros" muziejus daugelį metų tyrinėja tarpukario modernizmo architektūros temą ir visuomenei kryptingai pristato Šiaulių tarpukario modernizmo architektūros objektus. Prieš metus buvo parengta paroda, skirta vienam žymiausių tarpukario modernizmo architektūros patriarchų Karolio Reisono kūrybiniam palikimui Šiauliuose atminti. Ši paroda taip pat buvo eksponuota bibliotekoje. Šiemet parodoje pristatomas kito ryškiausio Šiaulių tarpukario architektūros kūrėjo palikimas – Vlado Bitės projektuoti modernizmo architektūros objektai.

Parodą kviečiame aplankyti iki liepos 2d.