Vaikų literatūros skyriuje aptartos gražiausios lopšinės vaikučiams

2016 05 26

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje tęsiasi mamyčių klubo „Skaitanti mama“ projektas „Didelis mažųjų skaitytojų pasaulis“. Gegužės 26 d. aktyviai kultūrinei veiklai bibliotekoje susibūrė besilaukiančios mamytės ir mamytės su savo vaikučiais. Edukacinį renginį „Supas vaikelis lopšely“, skirtą gražiausioms lopšinėms, vedė kūrybinio ugdymo centro „Mikitukas“ vadovė Eglė Žalalienė. 

Susitikimo metu E. Žalalienė papasakojo apie lopšinių, kurios padeda nusiraminti ir greičiau vaikučiui atsidurti sapne, naudą. Paminėjo, jog be raminamosios funkcijos, lopšinės ugdo vaiko gabumus, padeda jam stotis ant kojų ir kalbėti. Lopšinių dainavimas naudingas ne tik vaikui, bet ir tėveliams, kadangi užsimezga stiprus ryšys, kuris vėliau perauga į glaudų bendravimą. 

Kūrybinio ugdymo centro „Mikitukas“ vadovė Eglė Žalalienė renginio dalyvėms papasakojusi, jog lopšinės dažniausiai dainuojamos kartojant kažkokį judesį, pakvietė ir pačias mamytes, skambant lopšinėms, pasūpuoti savo vaikučius. Mamytės sužinojo, kad daugiausiai naudos duoda vaiko sūpavimas į priekį ir atgal, priglaudus jį prie krūtinės ir jog šie veiksmai vysto mažųjų pusiausvyros, koordinacijos ir judėjimo pojūčius.

Renginio dalyvėms buvo naudingi E. Žalalienės praktiniai patarimai ir supratimas, jog lopšinių dainavimo nauda yra neginčijama. Po įdomios veiklos susirinkusios mamytės dar ilgai bendravo ir aptarinėjo savo vaikučių migdymo tradicijas, ritualus, o tuo tarpu mažieji smagiai leido laiką žaisdami bibliotekoje.

 

GALERIJA