Vasaros skaitymų pristatymas „Šaltinėlyje"

2016 05 26

Besibaigiant mokslo metams, susipažinti su rekomenduojamomis perskaityti Vasaros skaitymų knygomis į „Šaltinėlio" biblioteką rinkosi Šiaulių „Juventos" progimnazijos pirmokai.

Bibliotekos darbuotoja, pristatydama antrokų literatūrą, atkreipė pradinukų dėmesį į gyvulines ir buitines pasakas rinktinėje „Gulbė karaliaus pati", Šiaulių regiono padavimus („Kai milžinai gyveno"), supažindino su Prano Mašioto knygelėmis „Pajūriais pamariais" ir „Kai aš mažas buvau", Vytauto Tamulaičio apysaka-pasaka „Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai", Kęstučio Kasparavičiaus trumpų pasakojimų knyga „Mažoji žiema", Janinos Degutytės septynių poetiškų pasakų knyga „Pelėdžiuko sapnas", Anzelmo Matučio, Vytės Nemunėlio, Ramutės Skučaitės eilėraščių knygelėmis. Mokiniams buvo pasiūlyta perskaityti Donald Bisset trumpų pačių netikėčiausių pasakų knygą „Aukštyn kojom", Otfried Proisler „Vaiduokliuką", Gianni Rodari „Pasakas telefonu".

Renginyje dalyvavę bibliotekoje savanoriaujantys Ivan, Ester ir Agnė pristatė ir savo rekomenduojamas knygas vaikams.

Ivan, apžvelgdamas populiariausias Ispanijos vaikų skaitomas knygas, Lietuvos antrokams siūlė perskaityti Joan Ramon Jimenez „Plateras ir aš. Andalūzijos elegija" ir Francisco J. Brizz Hidalgo „Las princesas delicadas", kuri, deja, dar nėra išversta į lietuvių kalbą.

Ester nuomone, skaitomiausia Italijos vaikų knyga - Carlo Collodi „Pinokis". Mokiniams Ester rekomendavo perskaityti Gianni Rodari „Čipolino nuotykius" ir "Džipas televizoriuje".

„Šaltinėlio" bibliotekoje šiuo metu savanoriaujančios Agnės nuomone, Vasaros skaitymams labiausiai tiktų Eno Raud knygos „Pabaldukai" ir „Cypliukas", Kazio Sajos „Ei, slėpkitės!", Hanso Kristiano Anderseno pasakos.

Bibliotekoje pasveikinę daugiausia knygų perskaičiusius moksleivius ir įteikę „Knygų karaliaus" nominaciją, būsimiems antrokams linkėjome gražios ir turiningos vasaros su knyga.

vasaros skaitym