Vaikų literatūros skyriuje žaismingi LEGO kūriniai

2016 05 24

Gegužės 28-oji diena - Pasaulinė žaidimų diena. Žaidimų dėka - pačiu priimtiniausiu, ypač vaikams, pasaulio pažinimo būdu - galima padėti pamatus vaikų protinei, fizinei, emocinei, socialinei ir kultūrinei raidai. Tai diena, kuri siekia įkvėpti ir paskatinti vaikus ir suaugusiuosius dalintis žaidimų teikiamais džiaugsmais ir nauda. Šia proga Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus Žaislotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Kūrybos stebuklas su LEGO“, į kurį susirinko Gegužių progimnazijos antrokai, lydimi mokytojos K. Vaidilienės.

Bibliotekos darbuotoja G. Sutkutė-Sorakienė susirinkusiems papasakojo LEGO kaladėlių atsiradimo istoriją, parodė vaizdinę medžiagą apie aukščiausius ir įdomiausius LEGO kaladėlių statinius pasaulyje. Bibliotekoje viešėję mokinukai daug sužinojo apie LEGO žaislus kuriančios įmonės istoriją bei žaidimo, konstruojant LEGO kaladėlėmis, komunikacinę, lavinamąją naudą.

Vėliau vaikams buvo surengta linksmoji viktorina, kur bibliotekos lankytojai pasitikrino savo išgirstas žinias apie LEGO. Kiek vėliau mokinukai rodė savo išmonę ir bandė patys kurti, pastatyti ką nors gražaus iš LEGO kaladėlių. Vaikai džiaugėsi savo išradingais kūriniais.

Moksleivių sukurti ir pastatyti LEGO darbeliai dar ilgai džiugins Vaikų literatūros skyriaus lankytojus. Tai buvo linksmybių šventė, kai žaisdami ir užsiimdami malonia veikla, vaikai atsipalaidavę nuo mokslų įsisuko į žaidimų sūkurį.