Bibliotekoje stebėta „Google IO 2016“ transliacija

2016 05 20

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale stebėta tiesioginė transliacija „Google IO 2016“. Kompanija „Google“ pristatė visas savo naujoves, kurias sukūrė per pastaruosius metus. Sulaukta naujienų apie naują „Android“ versiją, virtualią ir papildytąją realybę, žaidimų kūrimą, dirbtinį intelektą, „Chrome OS“.

Prieš transliaciją iš Silicio Slėnio,  apie renginį bei „Google IO 2016“ plačiau papasakojo nuotolinio mokymo komanda iš „Solid Education“ (vyko tiesioginė transliacija iš Kauno, KTU „Startup Space“).

Pristatyti nauji produktai bei galimybės tarp susirinkusiųjų stebėti transliaciją paskatino diskusiją „Ar informacinės technologijos bei modernios programos padeda bendrauti ar ardo realius ryšius?“. Transliaciją stebėjusi, Šiauliuose besisvečiuojanti, Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos savanorė iš Italijos Martina teigė, jog modernios technologijos yra labai pervertinamos ir trukdo vystytis natūraliam bei realiam ryšiui. „Taip, tai padeda man dažniau susisiekti su šeima Italijoje, bet tai nepakeičia fakto, jog jų nėra šalia. Jei nebūtų interneto, taip pat sėkmingai galėčiau bendrauti telefonu ar tikrais laiškais“, - teigė mergina. Tuo tarpu bibliotekos darbuotojas Tomas nesutiko su išsakyta nuomone. Anot jo, internetas bei medijos pagreitina tam tikrus veiksmus, suteikia galimybę pamatyti tai, kas vyksta dabar kažkur už tūkstančių kilometrų. Tai ne tik palengvina gyvenimą, tačiau leidžia lengviau ir greičiau mokytis, plėsti žinias.

Nepaisant skirtingų nuomonių dėl medijų ir skaitmeninių technologijų, transliacijos dalyviai mielai išbandė iš organizatorių gautus 3D akinius. Telefono programėlių bei akinių dėka buvo galima nukeliauti į netikėčiausias vietas ir ten apsidairyti. Savanorė Martina bei Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje savanoriaujanti italė Ester nepraleido progos bent virtualiai apsilankyti Italijos sostinėje Romoje. Tuo tarpu vaikinai išbandė pasivažinėjimus amerikietiškais kalneliais. Buvo apžiūrėti laukinės gamtos kampeliai, aplankytos pasaulio šalių sostinės.