Šiaulių kraštotyros draugijos 89-ųjų metinių minėjimas ir Mikelio prizo įteikimas Bibliografijos-informacijos skyriuje

2016 05 18

Gegužės 17 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje įvyko Šiaulių kraštotyros draugijos 89-ųjų metinių minėjimo ir Mikelio prizo įteikimo renginys. Šiuo garbingu apdovanojimu kartą metuose pagerbiamas geriausias Šiaulių miesto kraštotyrininkas. 2016-ųjų metų laureate tapo kraštotyrininkė, istorijos mokytoja Vyda Šegždienė, vadovavusi Mikelių mokyklai ir išugdžiusi ne vieną jaunųjų kraštotyrininkų kartą.

Renginyje dalyvavo gausus būrys Šiaulių miesto kraštotyrininkų. Pirmoji laureatę pasveikino Mikelio prizą įteikusi kraštotyros draugijos pirmininkė, „Aušros“ muziejaus direktoriaus pavaduotoja Virginija Šiukščienė. Tradiciškai, kaip ir kiekvienais metais, Garbės kraštotyrininkė Irena Rudzinskienė padovanojo laureatei „Mikelių dinastijos genealoginį medį“, ant kurio šakų nuo šiol puikuojasi ir V. Šegždienės pavardė. Šiltai ir nuoširdžiai su jai būdingu humoru apie savo bendražygę kraštotyrininkę kalbėjo Jadvyga Urbonienė, akcentavusi kraštotyrinio darbo svarbą ir ypatumus. Renginio metu buvo rodomos J. Urbonienės surinktos įvairių išvykų ir ekspedicijų, kuriose dalyvavo V. Šegždienė, nuotraukos. Gerų žodžių ir palinkėjimų netrūko ir kitų kraštotyrininkų, Mikelio prizo laureatų pasisakymuose.

Pasveikinti savo mokytojos atvyko nemažas būrys jaunimo - buvę V. Šegždienė mokiniai, jaunieji kraštotyrininkai. Jaunųjų turistų centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui Genovaitė Beleckaitė padėkojo už ilgametį darbą jų įstaigoje, reikšmingą indėlį ugdant jaunąją kartą. Mikelio prizo laureatę pasveikino ir Mikelių mokyklos vadovė Rita Margevičienė, kuri išsakė ne vien palinkėjimus – kreipėsi su prašymu recenzuoti 2015-2016 mokslo metų laidos moksleivių kraštotyros darbus.

Nemėgstanti daug kalbėti apie save V. Šegždienė savo pasisakyme daugiau kalbėjo apie jaunimą, kurį skatino domėtis kraštotyra, o apie jos nuveiktus darbus iškalbingai byloja Bibliografijos-informacijos skyriuje veikianti paroda „Kraštotyrininkė Vyda Šegždienė – Mikelio prizo laureatė“. Šventinę renginio nuotaiką dovanojo saksofonu grojęs laureatės anūkas Eimantas ir „Romuvos“ gimnazijos moksleiviai, vadovaujami mokytojos Virginijos Užienės.

GALERIJA