Vaikų literatūros skyriuje smagus rytmetis su pelyte Cike

2016 05 18

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje gegužės 18 d. apsilankė darželio „Pasaka“ grupės „Ąžuoliukas“ auklėtiniai. Pas mažuosius svečius atskubėjo bibliotekoje „šeimininkaujanti“ pilkoji pelytė Cikė (vyresn. bibliotekininkė G. Sutkutė-Sorakienė), kuri supažindino vaikučius su biblioteka, parodė, kokių įvairių knygų esama.

Pelytė pamokė kaip tausoti knygeles. Darželinukai smalsiai klausėsi pasakojimų apie biblioteką, atidžiai ir susidomėję mažieji svečiai vartė spalvingas knygeles, dalinosi įspūdžiais, uždavinėjo klausimus.

Smagiai nusiteikusiems vaikučiams pelytė Cikė paskaitė I. Babilaitės knygelę „Ulė ir peliukas“. Mažuosius sudomino graži mergaitės ir pelytės draugystės istorija. Pasiklausę įdomaus pasakojimo, vaikai smalsiai apžiūrinėjo bibliotekos Žaislotekoje esančią pasaulio lėlių kolekciją, kurią sudaro 136 lėlės iš įvairių šalių. Darželio ugdytiniai dar ilgai žaidė lavinančiuosius stalo žaidimus.

Džiugu, kad mažieji turiningai praleido laiką bei liko patenkinti viešnage bibliotekoje. Tikimės, kad vaikams įsimins pirmoji pažintis su biblioteka ir jie būtinai čia dar užsuks ne vieną kartą.