Italų gestų kalbos pamoka „Saulės“ bibliotekoje

2016 05 16

Gegužės 16 d „Saulės“ bibliotekos užsienio kalbų skaitykloje (K. Korsako g. 10) Gytarių progimnazijos šeštokai ir anglų kalbos mokytojos susitiko su bibliotekoje dirbančiais EVS savanoriais itale Ester Ceriani ir ispanu Ivan Garcia Martin. Trumpai prisistatę, savanoriai pravedė italų kalbos gestų, kurie nesvetimi ir ispanams, pamoką.

Kaip žinome, kūno kalba italams yra beveik tokia pati svarbi kaip ir tariami žodžiai. Na, bent jau pietinėje Italijoje. Tačiau italų sugebėjimas papildyti kalbą gestais ar net išreikšti mintis nenaudojant žodžių neturi lygių pasaulyje.

Mokiniams buvo siūloma pabandyti išmokti gestų kalbos

Pažiūrėję trumpą filmuką, susipažinę su pagrindiniais itališkais gestais, pasidalinę į grupeles mokiniai gavo užduotis gestais suvaidinti įvairias situacijas, o kiek vėliau turėjo pakomentuoti savanorių gestų kalbą.
Pasimokę itališkų gestų kalbos, mokiniai domėjosi savanoryste, savanorių įspūdžiais Lietuvoje, uždavinėjo klausimus apie jų šalis, pomėgius, šeimas, ateities planus.

Ši pamoka mokiniams neprailgo, jie galėjo ne tik pasimokyti gestų kalbos, bet ir pabendrauti anglų kalba, daugiau sužinti apie Italiją ir Ispaniją, išgirsti šias kalbas gyvai, sužinoti apie savanorystę.

EU flag Erasmus vect POS