Susitikimas su medicinos psichologe Inga Drupiene

2016 05 12

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vykdomas mamyčių klubo „Skaitanti mama“ tęstinis projektas „Didelis mažųjų skaitytojų pasaulis“, kurio tikslas yra skatinti mamas neatitrūkti nuo kultūrinės, meninės ir visuomeninės veiklos, ugdyti vaikų socialinius gebėjimus, lavinti kūrybiškumą ir skaitymo iniciatyvas, pradėjo vykdyti savo veiklas. Gegužės 11 dienos rytmetį, Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) rinkosi besilaukiančios mamytės ir mamytės su savo vaikučiais į susitikimą su medicinos psichologe Inga Drupiene. Diskusijos tema „Pirmoji knygelė, kai buvau dar pilvely“ buvo skirta pristatyti literatūrą būsimoms mamoms bei knygeles, kurias verta pradėti skaityti vaikučiui dar esančiam mamytės pilvelyje.

Susitikimo metu medicinos psichologė Inga Drupienė papasakojo apie mamos balsą, jo svarbą pilvuko gyventojo emocijoms. Lektorė paaiškino, kad mamos balsas ir skaitomos pasakos padeda nusiraminti vaikučiui esančiam įsčiose ir jau gimus. Mamytės sužinojo, jog kartojimai mažyliams labai patinka, vaikai įsiklauso į pasikartojančius garsus. Medicinos psichologė paminėjo, kad įrašai tokios reikšmės neturi. Renginio metu buvo pateikti vaiko raminimo, esančio mamytės pilvelyje, pavyzdžiai. Diskusijos dalyves labai sudomino Ingos Drupienės patarimai, kokias knygeles patariama skaityti nuo gimimo iki trijų metų.

Po įdomaus pasakojimo susirinkusios mamytės ilgai bendravo, kalbėjo apie joms rūpimus klausimus. Vaikai taip pat nenuobodžiavo, nes buvo smagu pažaisti su bibliotekoje esančiais žaislais.

Bibliotekoje 2010 m. įkurtas klubas „Skaitanti mama“ kelerius metus vykdė tęstinę veiklą – renginių, susitikimų, švenčių ir edukacinių užsiėmimų ciklus, kurie subūrė mamas su vaikučiais aktyviai kultūrinei veiklai. Vaikų literatūros skyriuje yra sudarytos puikios sąlygos mamų apsilankymams su mažyliais: čia gausu žaidimų, žaislų, žaislinių knygelių, patiems mažiausiems yra maniežai.

Kviečiame mamytes su mažyliais aktyviai įsijungti į mamyčių klubo veiklą ir smagiai leisti laisvalaikį Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje.

KT logo