Europos dienos proga laikytas „Europos egzaminas“

2016 05 11

Gegužės 9-ąją, minint Europos dieną, kaip ir kiekvienais metais, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje drauge su projekto partneriais surengė „Europos egzaminą“. Tai žinių apie Europos Sąjungą pasitikrinimo konkursas, kuriame dalyvauti kviečiamos organizacijos, mokyklos bei visi Lietuvos gyventojai. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyrius jau tradiciškai, kelerius metus iš eilės, kvietė bibliotekos lankytojus dalyvauti šiame konkurse.

Pasirengti šiam konkursui buvo galima pasinaudojant iš anksto el. svetainėje www. pazinkeuropa.lt skelbiamu literatūros sąrašu. „Europos egzamino“ metu pateikiami įvairūs klausimai apie bendrijos veikimą, valstybes nares, piliečių teises ir įvairias įdomybes. Kaip teigia konkurso organizatoriai, šiemet daugiausiai dėmesio skiriama Europos migracijos politikai ir galimybėms pradedančiajam verslui. Egzaminą sudaro trys etapai, o pagrindinis prizas – pažintinės kelionės į Europos Sąjungos institucijas, kuriomis apdovanojami Europos Sąjungos žinovo titulą pelnę dalyviai.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyrius jau ne vienerius metus dalyvauja organizuojant šį konkursą bibliotekos lankytojams. Koordinatorė – vyresn. bibliografė Eugenija Mačiulienė. Šiais metais egzaminas buvo laikomas interneto svetainėje, registruojantis dalyviai turėjo nurodyti organizaciją, kuriai jie atstovauja. Dalyviai per kuo trumpesnį laiką privalėjo atsakyti į 10 klausimų. Jau paaiškėjo ir pirmojo turo rezultatai. Geriausiai sekėsi Šiaulių universiteto dėstytojai dr. Dovilei Ruplienei, kuri dažnai dalyvauja Bibliografijos-informacijos skyriuje vykstančiose „Protų kovose“ bei įvairiose viktorinose. Ji pakviesta dalyvauti antrajame „Europos egzamino“ etape. Antroje vietoje liko tinklaraščio „Magic Origami“ įkūrėjas Mindaugas Gumuliauskas. Trečia pagal rezultatyvumą – skyriaus darbuotoja Eglė Tarasevičienė. Ketvirtas liko Šiaulių valstybinės kolegijos studentas Edvinas Macevičius.

Dėkojame visiems laikiusiems „Europos egzaminą“ ir linkime kuo didžiausios sėkmės nugalėtojai D. Ruplienei kituose konkurso etapuose! Norintieji gauti dalyvio pažymėjimus juos gali pasiimti Bibliografijos-informacijos skyriuje.