„Spindulio“ filiale paminėta lietuvių Meilės diena – deivės Mildos šventė

2016 05 06

Gegužės 5 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale vyko renginys „Težydi meilė širdyse...“. Paminėti lietuviškąją Meilės dieną – deivės Mildos šventę – į biblioteką rinkosi 1-8 kl. mokiniai. Daugelis vaikų teigė nežinantys, kas yra Milda, kuo ypatinga ši šventė, todėl pirmiausia jie buvo supažindinti su šios šventės istorija, tradicijomis ir papročiais.

Mildos šventės simbolis – rombas, kuris simbolizuoja susijungiančius vyriškąjį ir moteriškąjį pradus. Jau nuo senovės merginos pindavo gėlių ar žolynų pynes ir jomis apvydavo rombo formos kartis. Šį Meilės dienos simbolį – gėlėmis puoštą rombą – gaminome ir bibliotekoje. Vaikai pririnko glėbį pavasarinių gėlių – pienių, o mergaitės jomis išdabino rombą. Papuoštą rombą pakabinome lauke ir visus kvietėme nepamiršti švęsti lietuvių Meilės dienos.

Mokiniai su dideliu užsidegimu pynė vainikus, dauguma teigė tai darantys pirmą kartą. Taigi renginys buvo ne tik smagus, įdomus, bet ir naudingas.