Edukacinis užsiėmimas „Saulės mūšis: lietuvių ginkluotė“ „Spindulio“ filiale

2016 05 06

2016-aisiais metais minimos Saulės mūšio 780-osios metinės. Šis Lietuvos istorijai reikšmingas mūšis prisimintas ir aptartas Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale. Gegužės 4 dieną bibliotekoje vyko renginys, kurio metu 1-8 kl. mokiniai susipažino su Saulės mūšyje naudotais lietuvių ginklais.

Antroje renginio dalyje vyko edukacinis užsiėmimas – vaikai gamino vieną iš Saulės mūšyje naudotų ginkluotės atributų – skydą. Mokiniai spalvingais ornamentais, saulės ženklais puošė skydus. Jie nusprendė, kad skydai nebūtinai turi būti tamsūs ir „rimti“, bet gali būti ir spalvingesni, žaismingesni – galbūt taip greičiau atsikratytume priešų?

Užsiėmimo dalyviai tikino, kad renginys buvo labai įdomus ir naudingas, kurio metu sužinojo daug naujos ir įdomios informacijos.