Apdovanoti komiksų konkurso „Lietuvių nuotykiai Europoje“ laimėtojai

2016 05 06

Gegužės 5 d., ruošiantis švęstis Europos dieną, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) vyko komiksų anglų kalba konkurso „Lietuvių nuotykiai Europoje“ baigiamasis renginys, darbų parodos pristatymas bei laimėtojų apdovanojimai. Konkursą organizavo Šiaulių Gytarių progimnazijos mokytos Asta Jogminienė, Rima Pečiulienė, Ilona Jankauskienė, specialioji pedagogė Ligita Jankuvienė ir „Saulės“ bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Danutė Meškaitė.

Šis komiksų konkursas buvo skirtas paminėti Europos dienai, kuri švenčiama Europos šalyse gegužės 9 d. Ši diena yra kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Konkurso tikslas buvo skatinti domėtis, plėsti žinias apie Europos šalis, tobulinti anglų kalbos gebėjimus, lavinti mokinių kūrybiškumą, ugdyti estetinę nuovoką. Mokiniai buvo kviečiami prisiminti ar įsivaizduoti linksmą, keistą, įdomų nuotykį, kuris galėjo nutikti lankantis kurioje nors Europos šalyje.

Konkurse dalyvavo net 17 Šiaulių Gytarių, Dainų, Romuvos, Gegužių, „Juventos“ ir Jovaro progimnazijų 5-8 klasių moksleivių. Komisija atrinko 3 geriausius piešinius. Parodos pristatymo metu vyko papildomas balsavimas – susirinkusi publika klijavo spalvotus lipdukus ant labiausiai patikusių darbų. Taip buvo išrinktas papildomo prizo – Publikos numylėtinis – laimėtojas.

Nugalėtojais tapo Gytarių progimnazijos 8 b klasės mokiniai Danas Ivanauskas ir Mantas Sagatas, pristatę darbą „Lietuvių nuotykiai Šveicarijoje“; „Juventos“ progimnazijos 5 b klasės mokinė Simona Milvidaitė, kuri pasirinko temą „Eismas Didžiojoje Britanijoje“; Gytarių progimnazijos 8a klasės moksleivės Ingrida Skudraitė ir Deimantė Mitrijevaitė, piešusios „Lietuvių nuotykiai Prancūzijoje“. Publikos numylėtiniu tapo Romuvos progimnazijos 7c klasės mokinio Martyno Valio darbas „Lietuvių nuotykiai Italijoje, Prancūzijoje ir Anglijoje“. Nugalėtojai buvo apdovanoti šauniais prizais!

Taip pat išdalintos padėkos visiems dalyvavusiems mokiniams bei juos ruošusiems mokytojams.