Lieporių bibliotekoje svečiavosi smalsūs darželinukai

2016 05 05

Saulėtą gegužės 4 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale (Tilžės g. 36) rinkosi lopšelio-darželio „Pasaka“ „Peliukų“ grupės ugdytiniai į informacinį-edukacinį užsiėmimą „Mano knygelės storos ir plonos“.

Renginys prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu „Mano knygelės“. Vaikai vienas po kito pasakojo, kiek kas turi namuose knygelių, kokių istorijų mėgsta klausytis. Mažieji bibliotekos svečiai buvo supažindinti su knygomis, kurias galima rasti bibliotekoje – storomis enciklopedijomis, muzikinėmis, žaislinėmis, plonomis knygelėmis, skirtomis pradedantiesiems skaityti. Labiausiai vaikus sudomino žaislinės-muzikinės knygelės, taip pat knygos, kuriose prašoma atlikti tam tikras užduotis – prisiminti spalvas, skaičiuoti, susivokti, kas yra didelis , mažas ir pan.

Nors darželinukams tik penkeri metai, tačiau daugelis norėjo išbandyti „stebuklingą“ knygelę – apvedžioti raides, pažymėtas punktyrine linija, kurias nuvalius galima rašyti kitam norinčiam. Po renginio vaikai neskubėjo grįžti į darželį – norėjosi ilgiau pasklaidyti knygeles, pažaisti. Atsisveikindami vaikai pažadėjo netrukus sugrįžti, nes jiems labai patiko bibliotekoje.

Paruošė Gražina Gontienė