Inovatyvių technologijų laboratorijos pristatymas „Šaltinėlio“ filiale

2016 05 04

Gegužės 3 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale (Trakų g. 20A) vyko Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos projekto „Mobili inovatyvių technologijų laboratorija jaunimui“ pristatymas-edukacinis užsiėmimas. Projekto vadovė Neringa Rutkauskienė papasakojo apie projekto veiklas, pristatė mobilios laboratorijos įrangą, demonstravo kaip 3D spausdintuvu spausdinami daiktai. S. Sondeckio menų gimnazijos pirmokai (mokytoja Loreta Škėlienė) susipažino su linksmomis programėlėmis bei robotais.

Užsiėmimo metu buvo supažindinama su 3D grafika, 3D spausdintuvo galimybėmis. Susirinkusieji galėjo apžiūrėti iPAD planšetes, naudojamas kuriant filmukus, QR kodus, „papildomą realybę“. Taip pat vaikai dalyvavo linksmoje viktorinoje per „Kahoot“ programą, o naudojant „Quiver“ programą buvo stebuklingai atgaivinti nuspalvinti piešiniai. Tačiau didžiausio dėmesio susilaukė robotikos ir robotų valdymo pristatymas. Mokiniai susipažino su jau sukurtais robotais, galėjo išbandyti robotuko BB-8 (iš filmo „Žvaigždžių karai“) funkcijas: reagavimą į aplinką, gebėjimą atsakinėti į klausimus, halogramų kūrimą.

Su visomis inovatyvių technologijų labaratorijos galimybėmis taip pat susipažino ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai. Kaip ir vaikams, darbuotojams labiausiai patiko robotikos pristatymas bei galimybės dirbant su vaikais, organizuojant edukacinius užsiėmimus ar mokymus.