Bibliografijos-informacijos skyriuje kurtos sagės iš natūralios odos

2016 04 29

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje vyko Rankdarbių būrelio edukacinis užsiėmimas, kuris surengtas įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą „Aktyvus ir kultūringas senjoras bibliotekoje“. Į biblioteką atvykusios Šiaulių profesinio rengimo centro Technologijų skyriaus profesijos mokytojos Alina Vitkauskienė ir Vytalija Kailiuvienė mokė pasigaminti rankdarbius iš natūralios odos.

Tiesa, užsiėmime dalyvavo ir vienas vyras – tai bibliotekoje savanoriaujantis ispanas Ivan Garcia Martin, kurį drauge su savanore iš Italijos Ester Ceriani atlydėjo Vaikų literatūros skyriaus darbuotoja Laura Radavičienė.
Mokytojos parodė jau sukurtų darbelių pavyzdžių, jos atsinešė ir rankdarbiams pagaminti reikalingų medžiagų bei priemonių ir pasiūlė pasigaminti sau po originalų papuošalą – sagę. Iš pradžių ne visos senjoros ryžosi imtis darbo, manydamos, kad darbas su natūralia oda gali būti perdaug sudėtingas, tačiau azartas bemat nugalėjo, kadangi visos būrelio moterys yra labai kūrybingos ir dažnai stebina savo sukurtais rankdarbiais, numegztais ar nunertais rūbais bei aksesuarais, kuriais pasipuošusios susirenka į bibliotekoje vykstančius užsiėmimus.

Taigi, ir šįkart buvo sukurta gražių, originalių sagių, kuriomis būrelio narės galės pasipuošti ar ką nors pradžiuginti puikia dovana. Susidomėjimas papuošalų iš odos kūrimo technika buvo didelis - senjoros žadėjo kūrybinį procesą tęsti namuose. Puikiai sekėsi ir jaunimui. Savanoriai Ivan ir Ester bei bibliotekininkė Laura stebino savo kūrybingumu ir taip pat susikūrė po gražų papuošalą.

Edukaciniai užsiėmimai bibliotekoje – tai turiningai praleistas laikas, teikiantis pažinimo, kūrybos ir bendravimo džiaugsmą. Esame dėkingi Šiaulių profesinio rengimo centro mokytojoms už gražų bendradarbiavimą, mokant bibliotekos būrelio senjoras įvairių rankdarbių kūrimo paslapčių.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriaus informacija

zoomed logo