Spektaklis „Lapė ir katinas“ „Aido“ filiale

2016 04 28

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filialas daug metų bendradarbiauja su Specialiojo ugdymo centru. Šioje įstaigoje lavinami ir ugdomi įvairių negalių turintys vaikai. Jie yra aktyvūs bibliotekos lankytojai, patys ruošia renginius ir parodas. Šie ugdytiniai turi ne tik augti ir stiprėti, bet ir integruotis į visuomenę. Bibliotekoje sudarytos galimybės šiems vaikams tenkinti kultūrinius poreikius, aktyviai dalyvauti bendruomeniniame gyvenime.

Balandžio 27 d. šiuos vaikučius pakvietėme į spektaklį „Lapė ir katinas“. Vaidinimą vaikams dovanojo „Romuvos“ progimnazijos dramos studija „Svajokliai“ (vadovė - mokytoja metodininkė Romualda Malčienė). Nuotaikingas spektaklis apie katinų Katinavičių patirtus nuotykius, lapių išdaigas, kiškučius, vilką ir lokį. Vaidinimas nukėlė žiūrovus į mišką. Žavėjomės aktorių drąsa ir kostiumais. Bibliotekoje vykęs spektaklis tarsi suvienijo dvi socialines grupes - negalią turinčius vaikus ir sveikąją visuomenės dalį. Pasirodymo metu vaikai turėjo galimybę persikelti į stebuklingą pasakų pasaulį, patirti džiaugsmo akimirkas. Visą renginio laiką lydėjo šypsenos ir juokas.