Vaikų literatūros skyriuje - bibliografinė pamoka „Išmanusis aš bibliotekoje“

2016 04 27

Įsibėgėjus Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus Žaisloteką susirinko gausus Gegužių progimnazijos penktokų būrys, lydimas informacinių technologijų mokytojų I. Rafael, R. Balčiūnienės ir lietuvių kalbos mokytojos B. Petkuvienė. Čia vyko bibliografinė pamoka „Išmanusis aš bibliotekoje“, kurios metu moksleiviai buvo supažindinami su bibliotekos teikiamomis paslaugomis.

Biblioteka tai palanki erdvė, kurioje lankytojai gali realizuoti savišvietos, saviraiškos ir kasdienio bendravimo poreikius bei naudotis bibliotekos teikiamomis naujausiomis technologijomis. Kiekvienas lankytojas gali pasijusti išmaniu ir gebančiu pasinaudoti bibliotekos teikiamomis moderniomis paslaugomis.

Renginio metu bibliotekininkė G. Sutkutė-Sorakienė papasakojo jauniesiems lankytojams apie rašto raidos svarbą perduodant patyrimą ateinančioms kartoms ir užtikrinant žmonijos pažangą. Mokiniai su dideliu susidomėjimu stebėjo parengtą vaizdinį pristatymą apie gražiausias pasaulio bibliotekas. Vaikai buvo supažindinti su bibliotekos fondo struktūra. Kadangi šiuolaikinė biblioteka skatina pažinti ir atrasti, tai penktokai buvo pakviesti kompiuteriniu būdu prisijungti prie Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos tinklalapio. Vaikai turėjo galimybę virtualiai apsilankyti mūsų bibliotekos skyriuose bei filialuose. Bibliografinės pamokos metu mokiniai išmoko naudotis bibliotekos kompiuteriniu katalogu, surasti leidinį naudojant paprastą bei išplėstinę paiešką.

Įgytos žinios bibliografinės pamokos metu moksleiviams suteiks platesnes galimybes racionaliau naudotis bibliotekos teikiamomis paslaugomis.