Edukacinė valandėlė „Knygelė padeda augti“ „Aido“ filiale

2016 04 25

Edukacine valandėle „Aido“ filialas pradėjo Nacionalinę bibliotekų savaitę. Šaltą ir lietingą balandžio 22 dieną į Šiaulių miesto bibliotekos „Aido“ filialą (Aido g.27) atkeliavo mažieji knygučių bičiuliai iš vaikų darželio „Pupų pėdas“ „Gėlyčių“ grupės. Juos atlydėjo auklėtoja Rasa Lideikienė. Bibliotekoje vaikučiai lankėsi pirmą kartą - viskas jiems nauja ir įdomu. Skaityti jie dar nemoka, tik bando pažinti raidžių pasaulį, todėl valandėlę teko susieti su žaidimais, dainelėmis. Knygeles jiems skaito tėveliai, močiutės, auklėtojos. Taip prasideda draugystė su knyga.

Valandėlės tema – knygos. Siekiame nuo mažens pratinti vaikus pamilti knygą, kartu su knygų personažais keliauti stebuklingais knygos takais. Skaitymo nauda neišmatuojama. Skaitančių vaikų gyvenimas spalvingesnis, jie dažniau šypsosi.

Renginio metu vaikai sužinojo, kur knygelės gyvena, kaip reikia elgtis bibliotekoje, kaip galima tapti skaitytoju, kaip išsirinkti knygas ir kaip tinkamai su jomis elgtis. Pristatytos naujos, spalvingos ir nuotaikingos knygelės mažiesiems.

Tikimės, kad vaikai, pakeliavę po knygų šalį, labiau pamils skaitymą, knygą ir dažniau pravers bibliotekos duris. O kaip gi be staigmenų? Vaikučiai gavo dovanų po drugelį ir vaišinosi saldumynais.

BIBLIOTEKU METAI LOGO SPALVOTAS