Susitikimas su knygos vaikams „Kitoks pasaulis“ autore Monika Domeikiene „Spindulio“ filiale

2016 04 22

Balandžio 21 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filiale (Spindulio g. 5) savo debiutinę knygą „Kitoks pasaulis, arba mergaitė, kuri buvo laiminga“ pristatė šiaulietė rašytoja Monika Domeikienė. Į susitikimą su autore susirinko Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos 3a klasės mokiniai su mokytoja Egle Čebatoriene.

Rašytoja papasakojo knygelės atsiradimo istoriją: kaip kilo idėja parašyti knygą, kaip sekėsi kurti personažus, pasakojimą ir, galiausiai, paleisti knygą į dienos šviesą. Pasak autorės, šių dienų jaunajai kartai trūksta žinių apie vertybes, o jos juk yra labai svarbios augančiam vaikui. Todėl knygoje itin didelis dėmesys skiriamas vertybėms: drąsai, nuoširdumui, atsakingumui, pagarbai, savarankiškumui. „Kitoks pasaulis“ atskleidžia paslaptį, kaip galima būti laimingam. Pagrindinė knygelės veikėja Aretė drauge su savo nuliūdusiu draugu keliauja po stebuklingą minčių pasaulį ir spalvotose stotelėse „renka“ vertybių karoliukus.

Renginio pabaigoje Monika Domeikienė pakvietė vaikus dalyvauti edukaciniame užsiėmime. Kiekvienas turėjo galimybę sukurti ir pristatyti savo knygos idėją. Vaikai išlaisvino vaizduotę, su dideliu užsidegimu kūrė knygų pavadinimus, temas, personažus, piešė iliustracijas. Visi liko patenkinti kūrybos procesu ir rezultatais, tikino, kad knygos kūrimas yra labai įdomi, smagi veikla.

BIBLIOTEKU METAI LOGO SPALVOTAS