Prozos valanda „Satyrikų trio...“ „Varsos“ filiale

2016 04 18

Pavasariui beldžiantis į širdį, ,,Varsos“ filiale organizuota prozos valanda ,,Satyrikų trio...“. Balandis, kaip žinia, nuotaikingų papokštavimų mėnuo, todėl jau tradicija tapo kviestis literatus, mieste garsėjančius savo šmaikščia plunksna. Susitikimo metu naujas eiles skaitė satyrikai Vytautas Gasparavičius, Visvaldas Šaltis ir Romualdas Rutkauskas.

Rašančiųjų kūrybos diapazonas gana platus - nuo miniatiūrinės epigramos iki satyrinės baladės ar šaržu alsuojančio apsakymo. Įvairiais ,,kritikais“ tampama neretai, tačiau subtiliai, nemoralizuojant, tarsi plonyčiu humoro ,,siūlu“ mus vesti, - tai išties prigimtinis menas. Malonu buvo ne tik išgirsti, bet ir padiskutuoti su miesto satyrikais, kartu paklaidžiojant po jų kūrybinę virtuvę.

Šioje popietėje dalyvavo klubo ,,Šviesa“ narės, bibliotekos bendruomenės literatūrinio žodžio gerbėjai bei Profesinio rengimo centro moksleiviai. Mokytoja Irena Pelanienė kalbėjo apie įvairias komiškumo formas - humorą, satyrą, ironiją ir sarkazmą. Renginio metu įteiktos padėkos satyrikams už taiklias mintis bei šmaikštų žodį savito žanro kūriniuose.

Informaciją parengė ,,Varsos“ filialo vyr. bibliotekininkė Birutė Padvarietienė