Knygų pristatymas Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio skyrius vaikams

2016 04 17

Knygų skaitymas padeda bendrauti, sužinoti, išmokti, lavina vaizduotę. Siekiant užsibrėžto tikslo – skatinti vaikų skaitymą ir ugdyti kūrybinio skaitymo įgūdžius, kelti skaitymo vertę, siekti kad skaitymo svarba būtų suprasta ir šeimose, ir ugdymo įstaigoje, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos balandžio 14 d. apsilankė Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio skyriaus „Žuvyčių“ grupėje.

Mažiesiems buvo surengta paroda „Neįprastos knygos". Bibliotekos darbuotojos vaikučius pamokė, kaip reikia elgtis su knygomis, kaip jas gerbti ir saugoti. Darželinukai smalsiai klausė pasakojimų apie biblioteką ir pirmųjų knygų atsiradimą. Vaikams paskaitytos knygeles „Trys maži kačiukai“, „Ingrida nori pliuškentis“. Mažieji ne tik klausėsi įdomių istorijų, bet ir patysi galėjo išbandyti garsines, figūrines, žaislines, muzikines knygas, knygas su staigmenomis: atveriamais langeliais, lipdukais.

Kad vaikučiai labiau perprastų knygos atsiradimo kelią, mažieji patys kūrė savo rankų darbo knygeles. Renginio metu savanorė italė Ester, bibliotekoje dirbanti pagal Europos Sąjungos finansuojamą Erasmus+ programos dalį - Europos savanorių tarnybą, dovanojo pačios pagamintus knygų skirtukus mokyklos ugdytiniams.
Atsisveikinant vaikučiai ir jų auklėtojos buvo pakviesti apsilankyti bibliotekoje ir apžiūrėti „knygų valdas“. Susitikimas vaikams suteikė daug gražių, nepamirštamų akimirkų.