Komiksų centre lankėsi prancūzų iliustratorius Alexandre Clérisse

2016 04 18

2016 m. balandžio 13 d., bendradarbiaujant su Prancūzų institutu Lietuvoje, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale įkurtame Komiksų centre lankėsi prancūzų iliustratorius Alexandre Clérisse. Tai projekto „Komiksų erdvė bibliotekoje" partnerio - Prancūzų instituto Lietuvoje - indėlis, įgyvendinant Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos ir LR Kultūros ministerijos dalinai finansuotą projektą. Susitikimo tikslas - supažindinti su komiksų technika, sudominti jų kūrimu ir leidyba.

 

Kadangi komiksai ir komiksų kūrėjų darbas Lietuvoje menkai žinomi, iliustratorius iš Prancūzijos Alexandre Clérisse trumpai papasakojo apie savo darbą, apie komiksų istoriją bei komiksų rašymo, technikos principus. Kūrybinių dirbtuvių dalyviams buvo pasiūlyta sukurti savo nebylųjį juodai baltą 1 lapo komiksą. Vėliau iliustratorius mielai pakomentavo kūrybinių dirbtuvių dalyvių iliustracijas, patarė bei įvertino darbus.

Alexandre’as Clérisse gimė 1980 m. spalio 30 d., vaikystę praleido Saint-Cère miestelyje, pietvakarių Prancūzijoje. Įkūrė muzikos ir komiksų kolektyvą La Pie lotoise, savo lėšomis nedideliu tiražu išleido keletą žurnaliukų. Studijavo meno istoriją, įgijo vizualiųjų komunikacijų specialisto diplomą. Padirbėjęs iliustratoriumi, įstojo į Angulemo aukštąją meno mokyklą, kurią baigė 2005 m. Studijuodamas Anguleme, suspažino su Tony Neveux ir François Henninger, su kuriais leido laikraštį Le Mouchoir. Pirmieji jo darbai pasirodė vaikų spaudoje (Toboggan), laikraštyje Choco Creed ir vietinės reikšmės žurnaluose. 2006 m. Alexandre’as Clérisse nuspalvino David’o Prudhomme, kurio darbais ypatingai žavėjosi, komiksus La Farce de Maître Pathelin. 2007 m. sausį leidykla "Dargaud" išleido pirmąją Alexandre’o Clérisse komiksų knygą Jazz Club, o 2009 m. antrąją - Trompe la mort. 2013 m. pasirodė jo iliustruota komiksų knygą Souvenirs de l’empire de l’atome (liet. Prisimininmai apie Atomo imperiją, leid. Žara, 2013), sukurtą pagal Thierry Smolderen scenarijų. Toliau bendradarbiajant su Thierry Smolderen, 2015 m. pasirodė paskutinė Alexandre’o Clérisse iliustruota knyga L'Été diabolik.
Alexandre’as Clérisse nuolat dirba iliustatotoriumi ir spalvintoju vaikų spaudoje bei leidyboje, Prancūzijoje ir užsienyje rengia komiksų dirbtuves. 2013 m. Alexandre’as Clérisse dalyvavo Vilniaus Knygų mugėje, susitiko su mugės lankytojais bei Vilniaus Dailės akademijos studentais. Alexandre’o Clérisse piešiniai elegantiški, išraiškingi, žaižaruoja linksmomis, puikiai parinktomis spalvomis, džiugina akį. Dailininkas sumaniai žongliruoja šeštojo dešimtmečio grafiniais stiliais, perteikia to laikotarpio estetiką.

Kviečiame pažiūrėti LRT televizijos parengtą video reportažą apie komiksų kūrimo dirbtuves nuo 18.49 minutės http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/98946/siandien

 

Nuotraukos Dianos Vilkinaitės, Šiaulių universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Audivizualinio meno specialybės 3 kurso studentės, Komiksų centro praktikantės

komiksams


GALERIJA