Tęstinis-edukacinis projektas „Augu su knyga“ „Spindulio“ filiale

2016 04 15

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filialas jau kelerius metus iš eilės vykdo tęstinį-edukacinį projektą „Augu su knyga“, kuriuo siekiama skatinti vaikus skaityti daugiau knygų, kartu įtraukiant ir įvairius edukacinius užsiėmimus.  2016 metų šio projekto renginių ciklas vadinasi „Skaitau. Kuriu. Vaidinu“. Projekto metu bus organizuojami trys susitikimai su ikimokyklinio amžiaus vaikais: pirmasis renginys bus skirtas skaitymui, antrasis – lėlių-pasakų personažų gamybai iš stiklo taros, medžiagos, popieriaus, trečiasis užbaigiamas pasakos vaidinimu su pasigamintomis lėlėmis.

Balandžio 5 dieną „Spindulio“ filiale vyko pirmasis ciklo renginys „Skaitau“. Bibliotekoje lankėsi Šiaulių l/d „Coliukė“ ugdytiniai „Svajokliai“ su auklėtoja Gitana Patkauskiene. Pirmojo susitikimo metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas supažindinimui su pačiu projektu ir pasirinktos pasakos pristatymui-skaitymui. Vaikai sužinojo, iš kokių medžiagų ir kokiu būdu galima pasigaminti lėles. Nuspręsta gaminti lėles pagal pasaką „Miegančioji gražuolė“. Darželinukai pasiklausė šios pasakos, gėrėjosi spalvingomis jos iliustracijomis ir pažiūrėjo animacinį filmą, atkreipdami dėmesį į veikėjų aprangą – juk kito susitikimo metu ir patys kurs „Miegančiosios gražuolės“ personažus. Vaikai tarpusavyje jau pradėjo rinktis pasakos veikėjus, kuriuos kurs, ir tikino labai laukiantys kito susitikimo – edukacinio užsiėmimo.

Balandžio 13 dieną bibliotekoje vyko antrasis susitikimas-edukacinis renginys su Šiaulių l/d grupe ,,Svajokliai". Vaikai, padedami bibliotekos darbuotojų ir auklėtojos Gitanos Patkauskienės, gamino pasakos personažus iš stiklo taros, medžiagos ir popieriaus. Dalis lėlyčių jau pagaminta, lauksime kito susitikimo, kurio metu baigsime gaminti lėles ir ruošimės suvaidinti pasaką ,,Miegančioji gražuolė".