Bibliotekoje vyko susitikimas su Misija Sibiras 15 dalyviais bei projekto „Misija Sibiras“ idėjos autoriumi Vygaudu Ušacku

2016 04 11

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriuje (Aido g. 27) vyko susitikimas su Misija Sibiras dalyviais ir Europos sąjungos ambasadoriumi Rusijos Federacijoje bei projekto „Misija Sibiras“ idėjos autoriumi Vygaudu Ušacku.

10 metų gyvos istorijos ! Labdaros ir paramos fondas “Jauniems” rengia jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektą “Misija Sibiras”.Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė keturiolika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių daugiau nei 100 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten vis dar gyvenančiais lietuviais. Misija Sibiras dalyviai bibliotekoje lankėsi jau ketvirtą kartą. Renginyje lankėsi Kristina Medžiaušytė , Arnoldas Fokas, Tomas Martinaitis, Arnas Marcinkus, Laura Žūsinaitė, Ignas Rusilas. Kai kurie dalyviai jau dalyvavo keliose misijose.Jau įvyko virš 100 pristatymų mokyklose, gimnazijose, bibliotekose ir kitur.
2015 m. projekto „Misija Sibiras‘15“ dešimtmečio ekspedicija vyko į Tomsko sritį, federacinę sritį centrinėje Rusijoje, vakarų Sibire. Minint Baltijos šalių nepriklausomybės 25-metį, pirmą kartą į projektą „Misija Sibiras“ įsitraukė jauni žmonės iš Latvijos ir Estijos. Šešiolikos pilietiškų asmenų komanda nuėjo apie 100 kilometrų pėsčiomis, keliavo ekstremaliomis sąlygomis, aplankė devynias tremtinių kapavietes, šešias iš jų sutvarkė, pastatė aštuonis paprastus kryžius bei viena memorialą iš trijų kryžių, aplankė tris apleistus miestelius, kur trėmimų metu gyveno lietuviai. Taip pat ekspedicijos dalyviai susitiko su ten vis dar tebegyvenančiais lietuviais. „Misija Sibiras‘15“ įgijo naują reikšmę – buvo žengta tarpautiškimo link. Tomsko srityje iš viso buvo apie 300 lietuvių trėmimo vietų
Arnoldas Fokas – kelių Misijų dalyvis – pasakojo, kad jo noras buvo , kuo geriau pažinti savo krašto istoriją, nes istorija turi savybę kartotis. Grįžęs iš Sibiro įsitikino, kad istoriją vien istorikams negalima palikti.
Misija Sibiras idėjos autorius ir dalyvis Vygaudas Ušackas taip pat supažindino susirinkusius su kelionių tikslais, sunkumais ir dalijosi savo patirtimi, bei palinkėjo ateityje, -„Tęskime Misiją“.
Misija Sibiras dešimtmečio akimirkos sudėtos į knygą „Misija Sibiras 2006/2015“, kurią dalyviai padovanojo bibliotekos skaitytojams.