Skaitytojų aptarnavimo skyriuje vytinių juostų paroda „Radęs siūlo galą – kamuolį išvysi“

2016 04 07

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje (Aido g. 27) veikia tautodailininkės, tekstilininkės, pedagogės, dėstytojos Sigitos Damanskienės vytinių juostų paroda „Radęs siūlo galą – kamuolį išvysi“. Lietuvių tradicinėje kultūroje juostos buvo vertinamos kaip turinčios ypatingų, net antgamtinių galių likimą pakreipti į gera.

Šiandien juostos tarnauja ne tik kaip mūsų tautos dvasinė išraiška, tačiau ir kaip gerų linkėjimų, pagarbos, grožio teikimo išraiška. Juosta gali būti subtili aplinkos ar aprangos detalė – tuomet atrodysime įdomiau, originaliau, savičiau! Autorė parodoje pristato įvairaus ilgumo ir pynimo juostas ir rankinę bei kepuraitę.

Kultūros dienai paminėti bibliotekos foje paruošta paroda iš bibliotekos fondų „M. K. Čiurlionio darbų reprodukcijos“.

Parodas kviečiame apžiūrėti iki gegužės 6 d.