„Šaltinėlio“ filialo bibliotekininkės sveikino jaunuosius kūrėjus

2016 04 07

Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje 2016 m. balandžio 6 d. vyko kūrybinė popietė „Vaivorykštės tiltu į kūrybos šalį“. Renginyje dalyvavo ir savo kūrybą pristatė Šiaulių „Juventos“ progimnazijos ir „Saulės“ pradinės mokyklos mokiniai. Renginį organizavo pradinio ugdymo skyriaus vedėja R. Dauliuvienė, pradinių klasių mokytojos V. Bumbliauskaitė, J. Petraitienė, A. Ščiukienė, J. Klastaitienė. Renginio tikslas – skatinti vaikus skaityti, pasinerti į fantazijos ir kūrybos pasaulį, kuriame galima atsiskleisti, išreikšti save.

Jaunuosius kūrėjus į „Juventos“ progimnaziją atvyko pasveikinti „Šaltinėlio“ filialo (Trakų 20A) bibliotekininkės Ligita Laurinskytė ir Giedrė Matusevičienė. Jos ne tik tarė sveikinimo žodį, bet ir supažindino vaikus su „Šaltinėlio“ filialo veikla. Moksleiviams buvo pasakojama apie bibliotekoje vykstančius renginius, kurie jau tapo tradiciniais: Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, Metų knygos rinkimai, žaidimų popietės, įvairios viktorinos ir konkursai. Taip pat vaikai buvo supažindinti su originaliais projektais. Vykdant projektą „Skaitome pasaką ir žaidžiame šešėlių teatrą“, darželinukai pagal pasirinktas pasakas kūrė šešėlių teatro vaidinimus. Projekto „Tradicijos ir modernumas: interaktyviai kuriame istoriją Šiauliams“ metu mokiniai kūrė sakmes apie Šiaulius. Pristatyta bibliotekoje įkurta mobili komiksų skaityklėlė, kurioje kompiuterio programų pagalba galima kurti istorijas-komiksus. Bibliotekininkės moksleiviams atskleidė, kad „Šaltinėlio“ filialo veikla yra įvairiapusiška, šiuolaikiška, moderni ir skatinanti kiekvieno talentą, bei kūrybiškumą.

Tai pat mažiesiems renginio dalyviams buvo priminta, kad skaitymas praturtina žodyną, gerina raštingumą, skatina vaizduotę ir kūrybiškumą, suteikia pasitikėjimo savimi.

Šiaulių Valstybinės kolegijos
Organizacijos komunikacijos vadybos III k. studentė
Neringa Juozaitytė