Bibliotekoje dirbantys savanoriai iš užsienio dalyvavo radijo laidoje

2016 04 06

2016 metų balandžio 4 d. savanoriai Ester ir Ivan buvo pakviesti į radiją Didždvario gimnazijoje trumpam ir draugiškam interviu su  ten dirbančiais EVS savanoriais.

Abu interviu prasidėjo klausimais, kodėl jie čia, iš kur  atvyko ir ką studijuoja savo šalyse. Tada jų buvo paklausta apie darbą bibliotekoje ir apie jų asmeninį projektą "Priimk savanorį": koks jo tikslas, ko jie tikisi iš šio projekto, ir ką jie planuoja veikti šeimose. Savanoriai truputį pakalbėjo apie savo idėją būti priimtiems dienai įvairiose lietuvių šeimose, kad galėtų artimiau susipažinti su lietuvių kultūra ir atrastų  abiejų kultūrų ir šeimos koncepcijų skirtumus ir panašumus. Projekto pabaigoje jie aptars Lietuvos ir jų šalių bibliotekų skirtumus ir tą problemą, kad jauni žmonės nesidomi skaitymu, nes turi daug technologinių priemonių, kurias gali naudoti vietoje knygų. Kalbant apie tai, savanoriai priminė, kad balandžio pabaigoje bibliotekų savaitės metu šia tema bus diskutuojama prie apskrito stalo su kitais savanoriais ir suinteresuotais asmenimis.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos savanoriai Ester Ceriani iš Italijos ir Ivan Garcia Martin  iš Ispanijos, savanoriaujantys pagal Europos Sąjungos finansuojamą Erasmus+ programos dalį - Europos savanorių tarnybą, bibliotekoje dirbs iki 2016 m. rugsėjo mėn.