Komiksų centre pradėti kurti komiksai konkursui „Lietuvio nuotykiai Europoje“

2016 04 06

Komiksų centre, įsikūrusiame „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10), prasidėjo įžanginės paskaitos konkursui „Lietuvio nuotykiai Europoje“. Susitikimuose dalyvavę įvairaus amžiaus moksleiviai susipažino su vieno puslapio komiksais, išsiaiškino kokiais etapais kuriamas komiksas ir pradėjo rašyti scenarijų būsimoms šio žanro istorijoms.

Pirmiausiai, susiskirstę mažomis grupelėmis, vaikai išsirinko Europos šalis, į kurias keliaus jų komiksų personažai. Pasitelkdami vaizduotę ir išmonę, savo ir giminaičių patirtį už Lietuvos ribų bei žinias iš pamokų ir interneto, vaikai bandė surašyti įdomiausią informaciją apie konkrečias Europos šalis. Itin svarbų vaidmenį atliko įvairūs stereotipai, kurie yra susikūrę apie europiečius. Juos visus apsvarstę ir kitaip apmąstę, mokiniai pradėjo „lipdyti“ personažus.

Tiesa, nemažai darbo mokinukai gavo namų darbams, nes norint sukurti kokybiškus ir įdomius komiksus, reikia įdėti labai daug darbo ir laiko. Kitų susitikimų metu, kitą savaitę, tikimasi, jog lietuvio kelionė Europoje pradės įgauti prasmę, tikslą, viziją ar net misiją.

Daugiau informacijos apie vykstantį konkursą: http://biblioteka.smsvb.lt/lt/skaitytojamsvirsus/naujienos/3592-dalyvaukite-respublikiniame-komiksu-anglu-kalba-konkurse-lietuviu-nuotykiai-europoje

Komiksų centras įkurtas įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos projektą „Komiksų erdvė bibliotekoje“. Projektas iš dalies finansuojamas Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ir LR Kultūros ministerijos lėšomis.

komiksamslogos