Veltinio, vandens ir kočėlo žaismas Lieporiuose

2016 04 05

Visą mėnesį Lieporių bibliotekos (Tilžės g. 36) skaitytojai džiaugėsi elegantiška veltinio kūrėjos Nijolės Račkauskienės paroda „Vilna ne tik šildo, bet ir puošia“. Baigiantis šaltajam sezonui gausus lankytojų būrys susirinko į parodos aptarimą, pasimokyti vilnos vėlimo gudrybių, pasisemti idėjų kitai žiemai, kuri netruks ateiti.

Pristatydama savo darbus, gerbiama Nijolė pasakojo, kad paskata išbandyti vėlimo technikos buvo šaltos darbo sąlygos. Taip atsirado šilti šaliai, šlepetės, riešinės, o vėliau nuveltas ir pirmasis švarkelis, sukurtos segės. Renginio dalyviai - parodos autorės bičiulės, lieporiškiai, savanoriai Ivan ir Estera- noriai išbandė vėlimo, vandens bei kočėlo žaismą ir džiaugėsi rezultatu.

Renginyje dalyvavusi Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių bendrijos pirmininkė Laima Kelmelienė džiaugėsi galimybe bibliotekose kūrėjams pristatyti savo darbus.